fot. PAP/EPA

Prezydent USA przedstawił trzystopniowy plan otwierania amerykańskiej gospodarki

Większość państwa świata dotkniętych epidemią koronawirusa próbuje wrócić do normalności. Poszczególne kraje przedstawiają swoje propozycje na ratowanie swoich gospodarek. Prezydent USA Donald Trump przedstawił trzystopniowy plan otwierania amerykańskiej gospodarki.

Zgodnie z wytycznymi Białego Domu, o odmrażaniu gospodarek poszczególnych stanów mają decydować ich gubernatorzy na podstawie danych dotyczących nowych zakażeń.

– Nasz kraj ucierpiał, świat ucierpiał, 184 inne kraje ucierpiały. Dlatego też moja administracja wydaje nowe federalne wytyczne, które pozwolą  gubernatorom na stopniowe otwieranie poszczególnych stanów – powiedział Donald Trump.

W ocenie amerykańskiego prezydenta 29 stanów spełnia kryteria pozwalające na rozpoczęcie realizacji pierwszego etapu już w tym tygodniu. W pierwszej kolejności otwarte mają zostać kina, restauracje i świątynie. W dalszej kolejności działalność mają wznowić szkoły i bary.

– Jeśli niektóre stany będą musiały zostać zamknięte, to pozwolimy  gubernatorom na to. A jeśli będą uważali, że nadszedł czas na ponowne otwarcie, zapewnimy im swobodę i wskazówki, aby wykonać to zadanie – zaznaczył prezydent USA.

Zdaniem Donalda Trumpa, przedłużające się zamknięcie gospodarki nie przysporzy korzyści zdrowiu publicznemu.

– Zgodnie z nowymi wytycznymi, o ile warunki na to pozwolą, zdrowi Amerykanie będą mogli wrócić do pracy – podkreślił Donald Trump.

Jak dodał, zasady bezpieczeństwa muszą być nadal przestrzegane, a chory muszą pozostać w domu. Tymczasem plan prezydenta Stanów Zjednoczonych skrytykowała szefowa Izby Reprezentantów. W oświadczeniu Nancy Pelosi  nazwała dokument „niejasnym i niekonsekwentnym” i stwierdziła, że w USA powinno wykonywać się więcej testów na obecność koronawirusa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl