fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: Polska jest w tej chwili poddana przepotężnej presji ideologicznej

Polska jest w tej chwili poddana przepotężnej presji ideologicznej. Dlaczego są ważne słowa pasterzy, tych, którzy się odważnie wypowiadają, którzy się nie boją, nie milczą w tej kwestii? Dlatego, że wiele ludzkich dusz, wiele osób daje się uwieść ideologii i propagandzie. (…) Jeśli o tym się prawdziwie nie mówi, to ta manipulacja staje się jeszcze bardziej skuteczna – mówił prof. Mieczysław Ryba w sobotnim felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie Telewizji Trwam.

Prof. Mieczysław Ryba w felietonie „Myśląc Ojczyzna” nawiązywał do nasilających się w Polsce w ostatnim czasie manipulacji ideologii LBGT.

– Polska jest w tej chwili poddana przepotężnej presji ideologicznej. Dlaczego są ważne słowa pasterzy, tych, którzy się odważnie wypowiadają, którzy się nie boją, nie milczą w tej kwestii? Dlatego, że wiele ludzkich dusz, wiele osób daje się uwieść ideologii i propagandzie. Jeśli nie ma jednoznacznego sygnału duszpasterzy, nie ma rzucenia światła prawdy na te bardzo groźne manipulacje związane z seksualizacją dzieci; jeśli o tym się prawdziwie nie mówi, to ta manipulacja staje się jeszcze bardziej skuteczna – podkreślał prof. dr hab. Mieczysław Ryba.

Wykładowca WSKSiM nawiązał do akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem”, która zrodziła się na kanwie ostatnich ataków na Kościół.

– To pod krzyżem mamy szansę obronić się przed takimi zagrożeniami, szansę rozwoju i szansę przyszłości naszej Ojczyzny. To są rzeczywistości, które dzieją się w wymiarze duchowym, ale przekładają się bardzo mocno na życie społeczne i polityczne – powiedział politolog.

Prof. dr hab. Mieczysław Ryba odniósł się także do nadchodzących wyborów parlamentarnych i apelował, aby przy wyborze sugerować się nie tylko kwestiami gospodarczymi, ale również ideologicznymi.

– Są kwestie fundamentalne, jeżeli weźmiemy pod uwagę nasze życie wspólnotowe. Chodzi tutaj o ducha narodowego, o Kościół, o chrześcijaństwo, o etykę w życiu publicznym. O tym wszystkim się dyskutuje i o to toczy się fundamentalny spór cywilizacyjny, również w toku obecnej kampanii wyborczej – zaznaczył wykładowca WSKSiM.

radiomaryja.pl

drukuj