fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Prof. K. Karski: Ursula von der Leyen pokazała, że nie nadaje się na przewodniczącą KE

Ursula von der Leyen pokazała, że nie nadaje się na przewodniczącą Komisji Europejskiej. Nie nadawała się na ministra obrony w Niemczech, więc wyeksportowano ją na zewnątrz. Na nowym stanowisku też nie utrzymuje powagi mówił w sobotniej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prof. Karol Karski, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Unia Europejska po raz kolejny w rażący sposób przekracza swoje kompetencje. Tym razem przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, zagroziła, że jeśli we Włoszech do władzy dojdzie konserwatywny rząd, to kraj ten zostanie ukarany. Mówiła o dysponowaniu przez Brukselę środkami przymusu takimi jak te, które zostały użyte wobec Polski czy Węgier. [czytaj więcej]

– Wiemy, iż jest to osoba rekomendowana na stanowisko w Komisji przez rząd niemiecki. Jest to obywatelka Niemiec, która realizuje interesy swojego państwa. Widzimy, iż Niemcy chcą rozszerzać swoją hegemonię w Europie – podkreślił prof. Karol Karski.

Europoseł zaznaczył, że Niemcy już wielokrotnie doprowadzali do zmian rządów państw członkowskich, takich jak Włochy czy Grecja.

– W tej chwili mamy do czynienia z brutalną ingerencją w przebieg kampanii wyborczej we Włoszech. Nie wiem, czy ta buta wynika z osobistych cech Niemki obsadzonej na stanowisku przewodniczącej Komisji Europejskiej, czy też jest efektem głębszego namysłu – wskazał eurodeputowany.

Stwierdził, że słowa Ursuli von der Leyen przyniosą we Włoszech efekt odwrotny do zamierzonego, bowiem nikt nie lubi być instruowany z zewnątrz.

– Wszyscy mamy pewne doświadczenia historyczne pokazujące, że jak się da Niemcowi palec, to nie tylko zabierze całą rękę, ale także może uczynić coś gorszego. Pani von der Leyen pokazała, że nie nadaje się na przewodniczącą Komisji Europejskiej – ocenił rozmówca Radia Maryja.

Przypomniał, że wcześniej Ursula von der Leyen była ministrem obrony w rządzie Angeli Merkel, gdzie zasłynęła z afery korupcyjnej.

– Nie nadawała się na ministra obrony w Niemczech, więc wyeksportowano ją na zewnątrz. Na nowym stanowisku też nie utrzymuje powagi – podkreślił prof. Karol Karski.

Według gościa „Aktualności dnia” ów brak powagi widoczny jest w ciągłych zmianach zdania przewodniczącej KE w kwestii wypłaty środków z Funduszu Odbudowy.

Wszystkie działania przewodniczącej Komisji Europejskiej są nastawione na federalizację Unii Europejskiej, czyli de facto zwasalizowanie państw członkowskich UE przez Niemcy. Te z kolei przestały się już z tym kryć. Sam kanclerz Olaf Scholz stwierdził, że należy zlikwidować zasadę jednomyślności, co odebrałoby krajom członkowskim możliwość blokowania niekorzystnych dla nich rozwiązań.

– Unia Europejska jest dobrym projektem, Unia Europejska jest czymś korzystnym, powinniśmy w niej pozostać, korzystać na zasadzie równoprawności z tego, iż jesteśmy w tej organizacji międzynarodowej. Natomiast nie może być tak, że są państwa (tu mam na myśli zwłaszcza Niemcy), które – czy to bezpośrednio, słowami kanclerza Scholza, czy poprzez swoją urzędniczkę oddelegowaną na wysokie stanowisko unijne, jaką jest Ursula von der Leyen – chcą podporządkować sobie inne państwa –zwrócił uwagę eurodeputowany.

Całość rozmowy z prof. Karolem Karskim jest dostępna [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl