fot. By Janusz Trocha - (1981-06-05). Tygodnik Solidarność (10): 1.http://dominusvobis.blogspot.com/2009/03/cardeais-criados-por-pio-xii-consitorio_12.html, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12221811

[TYLKO U NAS] Prof. K. Czuba za ks. kard. Stefanem Wyszyńskim: Obrona życia nie jest polityką, jest zobowiązaniem w sumieniu każdego człowieka!

Ksiądz kard. Stefan Wyszyński, ludziom Kościoła i biskupom, nam wszystkim powiedziałby, że obrona życia nie jest polityką, jest zobowiązaniem w sumieniu każdego człowieka! – podkreśliła prof. dr hab. Krystyna Czuba, wykładowca akademicki w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W Polsce trwają protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. obrony życia. Jak zaznaczyła prof. Krystyna Czuba – warto i trzeba przytaczać dzisiaj słowa ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Prymas Tysiąclecia mówił: „Ojczyznę kocham więcej niż własne serce. Wszystko co czynię dla Kościoła, czynię dla Polski” […] Myślę, że możemy zobaczyć, że te protesty za aborcją są bardzo dobrze przygotowane. Myśmy do pewnego momentu widzieli, że Polska jest bezpieczna, silna, nawet niektórzy nam zazdrościli – stwierdziła.

Profesor zwróciła uwagę, że dobra sytuacja w kraju mogła być powodem przygotowywanej walki przeciwko Polsce.

22 października była radość, że Trybunał Konstytucyjny zdecydował, iż konstytucja ma głos i że nie można inaczej. Wówczas nastąpiła ta wielka nienawiść, przedtem tłoczona, ale byli bardzo mocno przygotowani ludzie do tego, żeby zrobić wielki wybuch w Polsce. Nikt się tego nie spodziewał  – podkreśliła.

Gość „Aktualności dnia” wspominała na antenie Radia Maryja strajki nauczycieli w czasie, gdy pełniła funkcję rzecznika MEN na początku lat 90 XX wieku. Zaznaczyła, że wtedy odbywało się to w granicach ludzkiej normy.

Dzisiaj słyszymy, że Unia Europejska będzie Polskę sądzić, że źle przygotowujemy sędziów. Oczywiście, że z sędziami nie dadzą rady i nie dali rady do tej pory, to szukają następnego pretekstu, czegoś co jest bardzo trudne, ale bardzo łatwe do osiągnięcia – atak na rodzinę. ks. kard. Stefan Wyszyński cały czas uczył, że rodzina jest siłą narodu i naród jest siłą rodziny – przypomniała profesor.

Ks. prymas przez rodzinę ratował Polskę w czasach komunistycznych – zauważyła prof. Krystyna Czuba.

Mówił, że: „Naród to rodzina rodzin” i że: „Rodzina wychowuje naród do ładu społecznego”. Kiedy Prymas Tysiąclecia prymas mówił o rodzinie, to odwoływał się do historii, bo rodzina była i jest twierdzą wiary i polskości, skarbcem kultury chrześcijańskiej – dodała.

Prof. dr hab. Krystyna Czuba przypomniała również, że 27 kwietnia 1956 roku wprowadzono ustawę przeciwko życiu. W tym czasie ks. kard. Stefan Wyszyński przebywał w więzieniu.

Ksiądz Prymas przyjął tę ustawę, jako zbrodniczą, straszliwą, ponieważ była to ustawa o zabijaniu dzieci bez ograniczeń. Legalizacja tej ustawy, tej zbrodni, to było wypełnienie doktryny Lenina, ale też – o czym mówił ksiądz Prymas – instrukcją KWD z 1945 roku, ws. planów niszczenia Polski przez zabijanie nienarodzonych Polaków. […] Wtedy ta ustawa w ówczesnym Sejmie była przyjęta z entuzjazmem, a dzień ten nazwano „Świętem Kobiet” – akcentowała.

Gość Radia Maryja podkreśliła, że ustawę o zabijaniu dzieci referowały wówczas z mównicy sejmowej kobiety.

– Chcieli w ten sposób usposobić kobiety, że to ich sprawa. Kiedy ks. Prymas wrócił z więzienia, to upominał twórców tej ustawy. Mówił do sprawujących władzę: „Panowie źle się bawicie!”, ale usłyszał wtedy, że „My jesteśmy niewierzący”. Na co ks. Prymas odpowiedział: „To nie jest problem wiary, to jest problem życia człowieka, problem humanizmu”. Przytaczał te słowa wielokrotnie. Pamiętam, jak przytaczał te słowa przy różnych okazjach i też z odwagą przypomniał trudne fakty historyczne, że zabijanie polskich dzieci propagowali nasi wrogowie, zbrodniarze hitlerowscy i stalinowcy – dodała.

Profesor zwróciła uwagę, że ludzie popierający „Strajk Kobiet” używają znaku hitlerowców. Dodała również, że to, co się dzieje obecnie to wielka manipulacja.

To jest wielka manipulacja, ale dochodzi do niej nie tylko w Polsce, ale to wielka manipulacja międzynarodówki. Myślę, że Unia Europejska, ONZ i WHO ma za zadanie wojnę z polską katolicką, która jeszcze trwa. Dowodem tej wojny jest walka z rodziną – podkreśliła.

Profesor przytoczyła słowa ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego, które wygłosił w Boże Narodzenie 1960 roku w Archikatedrze Warszawskiej.

Wołał: „Kościół podnosi potężny głos w obronie życia Polaków. I tego głosu nie obniży! Będzie wołał coraz głośniej, coraz potężniej, coraz nieustępliwej: Otrzeźwijcie! – wołał wówczas ks. kard. Stefan Wyszyński.

Całą rozmowę z prof. dr hab. Krystyną Czuba można odsłuchać [tutaj].

radioamaryja.pl

drukuj