[TYLKO U NAS] Prof. J. Kawecki: Radio Maryja i Telewizja Trwam pokazują, jak świadczyć o Chrystusie i żyć Ewangelią

W Radiu Maryja i Telewizji Trwam możemy zobaczyć, jak świadczyć o Chrystusie i żyć Ewangelią. To największe dobro, jakie otrzymujemy z tej rozgłośni – powiedział podczas 28. rocznicy powstania Radia Maryja członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prof. Janusz Kawecki.

28 lat istnienia Radia Maryja to czas budowy silnie związanej ze sobą wspólnoty, która nie tylko słucha radia przez odbiorniki, ale regularnie spotyka się przy okazji pielgrzymek i innych wydarzeń.

– To wyjątkowa rozgłośnia. Jeśli nie mielibyśmy tej rozgłośni, Polska wyglądałaby całkiem inaczej. Kiedy kończyłem pisanie książki „Prawda o imperium ojca Rydzyka” [czytaj], na końcu zachęciłem do refleksji: „Niech teraz po przeczytaniu tego, co przeszedł ojciec dyrektor, czytelnik zastanowi się, jak wyglądałaby Polska, gdyby nie było tych dzieł.” Nie bylibyśmy tą wspólnotą, którą stanowimy, słuchając, ale też wtedy, kiedy spotykamy się fizycznie – wskazał prof. Janusz Kawecki.

Głównym celem Radia Maryja jest pokazywanie, jak żyć zgodnie z zasadami Ewangelii.

– Odwoływanie się do tej rozgłośni, do wypowiedzi w tej rozgłośni następuje wówczas, gdy chcemy zapytać, jak wygląda prawda. Ten punkt odniesienia znajdujemy w tej rozgłośni. Takie są właśnie Radio Maryja i Telewizja Trwam. W tych mediach możemy zobaczyć, jak świadczyć o Chrystusie i żyć Ewangelią. To największe dobro, jakie otrzymujemy z tej rozgłośni – podkreślił profesor.  

radiomaryja.pl

drukuj