fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Poseł M. Małecki: Rafał Trzaskowski jest takim Ryszardem Petru polskiego samorządu

Okazuje się, że ekipa Rafała Trzaskowskiego nawet kóz nie potrafi paść i patrząc na te serie zdarzeń, można powiedzieć, że Rafał Trzaskowski jest takim Ryszardem Petru polskiego samorządu – powiedział poseł Maciej Małecki w „Polskim punkcie widzenia” w TV Trwam.

Warszawski ratusz, na czele z prezydentem Rafałem Trzaskowskim, zapowiedział blokadę wypłat „500 plus”. Zdaniem posła Macieja Małeckiego, jest to próba sprawdzenia reakcji polskich rodzin na całkowite usunięcie „500 plus” w razie wygrania wyborów przez PO-KO.

– To jest bardzo zaskakujące, bo wszystkie pieniądze, o które ratusz wnioskował, zostały wypłacone. Ostatnia transza została przelana na konto ratusza 26 września. Zachowanie polityków Platformy Obywatelskiej w ratuszu jest co najmniej niezrozumiałe. Można zaapelować do prezydenta Trzaskowskiego i do warszawskiej Platformy, żeby nie próbowali uprawiać polityki przez jakieś niezrozumiałe wstrzymywanie wypłat „500 plus” – wskazał poseł.

Ja patrzę na tę sprawę także trochę głębiej – oznajmił gość TV Trwam.

– Czy w tej chwili nie mamy próby jakiegoś testowania, czyli czy Rafał Trzaskowski testuje to, jak zachowają się polskie rodziny, kiedy „500 plus” zostanie wstrzymane, bo my wielokrotnie w wypowiedziach polityków Platformy Obywatelskiej słyszeliśmy, że „500 plus” nie należy się polskim rodzinom, nie powinno być wypłacane, że zostanie ucięte. Dzisiaj patrząc na to, co robi Rafał Trzaskowski w Warszawie, wstrzymując wypłaty „500 plus”, mimo że dostał środki rządowe na ten cel, możemy domniemywać, że w Warszawie mamy przygrywkę do tego, co stanie się w całej Polsce, jeśli wygrałaby Platforma Obywatelska – podkreślił parlamentarzysta.

Kompromitacje Rafała Trzaskowskiego nie kończą się na walce z „500 plus”.

– W szkole było takie powiedzenie i to wiele pokoleń je słyszało „Jeśli nie będziesz się uczył, to będziesz pasł kozy”. Okazuje się, że ekipa Rafała Trzaskowskiego nawet kóz nie potrafi paść i patrząc na te serie zdarzeń, można powiedzieć, że Rafał Trzaskowski jest takim Ryszardem Petru polskiego samorządu. Mamy tutaj przykład tego, jak wygląda rządzenie samorządem przez Platformę Obywatelską. Wybory 13 października będą odpowiadały też na to, czy chcemy, żeby cała Polska była rządzona przez takich ludzi, którzy nie potrafią opanować ścieków, ukrywają zepsucie się spalarni – podsumował poseł Maciej Małecki.

radiomaryja.pl

drukuj