fot. TV Trwam

[TYLKO U NAS] Pos. J. Mosiński: Dążenie do państwa dobrobytu, do państwa sprawiedliwości społecznej – to będą główne kierunki działań większości parlamentarnej w tej kadencji

Myślę, że bez wątpienia dalsze miesiące to kontynuacja polityki Prawa i Sprawiedliwości przedstawiona w programie podczas konwencji w Lublinie. Dążenie do państwa dobrobytu, do państwa sprawiedliwości społecznej – to będą główne kierunki, paradygmaty działań większości parlamentarnej w tej kadencji – mówił Jan Mosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w rozmowie z red. Konradem Janikiem na antenie Telewizji Trwam.

Rozpoczyna się IX kadencja Sejmu. Poseł Jan Mosiński podkreślił, że głównym kierunkiem działań w tej kadencji będzie kontynuacja polityki Prawa i Sprawiedliwości i dążenie do państwa dobrobytu.

– Realizacja pięciu ważnych obszarów w ciągu pierwszych 100 dni. To mogą być projekty ustaw lub też rozporządzenia. Chodzi między innymi o pakiet badań profilaktycznych, 100 obwodnic, 13. i 14. emeryturę, niższe podatki, ZUS dla mikro- i makroprzedsiębiorstw. Myślę, że bez wątpienia dalsze miesiące to kontynuacja polityki Prawa i Sprawiedliwości przedstawiona w programie podczas konwencji w Lublinie. Dążenie do państwa dobrobytu, do państwa sprawiedliwości społecznej – to będą główne kierunki, paradygmaty działań większości parlamentarnej w tej kadencji – wskazał rozmówca Telewizji Trwam. 

Programy społeczne proponowane przez Prawo i Sprawiedliwość okażą się sprawdzianem dla opozycji, która będzie miała szansę udowodnić, czy zależy jej na dobru Polaków czy na walce z programami.

– To będzie sprawdzian, czy opozycja chce służyć Polakom i Polsce czy też walczyć z programami, które są prorozwojowe, prospołeczne zarówno dla sfery społecznej, socjalnej, jak i dla przedsiębiorców. Ten nasz pakiet jest dla każdego, w ujęciu horyzontalnym wspieramy wszystkich. Pytanie, czy opozycja będzie nas atakować tylko dlatego, że nie ma programu, koncepcji – mówił Jan Mosiński.

W tej kadencji w Sejmie zasiądą posłowie 5 klubów parlamentarnych.

– Mamy trochę więcej formacji politycznych, więcej klubów poselskich, parlamentarnych w nowym Sejmie. Zobaczymy, czy ta większość przełoży się na jakość sprawowania mandatu, czy te formacje będą chciały pochylić się nad programem dla Polski. Sprawdzianem, po części, będzie ten pakiet dla zdrowia, który podpisały wszystkie formacje polityczne i to jest sprawdzian pewnej jedności programowej dla Polaków, jeśli chodzi o obszar zdrowia. Mamy świadomość, że opozycja również jest od tego, żeby krytykować rząd, ale ta krytyka musi być konstruktywna, a nie demolująca scenę polityczną w Polsce, czego świadkami byliśmy w poprzedniej kadencji – zaznaczył poseł PiS.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl