fot. PAP/Leszek Szymański

W. Kosiniak-Kamysz przewodniczącym klubu parlamentarnego PSL-Koalicja Polska

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz został przewodniczącym klubu parlamentarnego PSL-Koalicja Polska – przekazał poseł tego klubu Paweł Kukiz.

Informację o wyborze Kosiniaka-Kamysza na szefa klubu podał na Twitterze także poseł elekt PSL Andrzej Grzyb. Kosiniak-Kamysz szefem klubu PSL był już w poprzedniej kadencji Sejmu.

Z kolei – jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP – sekretarz PSL, poseł Piotr Zgorzelski, będzie kandydatem PSL-Koalicja Polska na wicemarszałka Sejmu. Ustalono też, że przedstawiciel klubu w prezydium Sejmu ma się zmieniać co roku.

Klub parlamentarny PSL zebrał się po godz. 10.00. Sejmowy klub PSL, w którym zasiadają także przedstawiciele Kukiz’15, którzy startowali w wyborach z list ludowców, liczy 30 osób. W Senacie zasiądzie natomiast trzech senatorów, którzy zdobyli mandaty z poparciem PSL: Jan Filip Libicki, Michał Kamiński i Ryszard Bober.

Po posiedzeniu klubu mają zostać przedstawieni kandydaci PSL do funkcji w prezydiach Sejmu i Senatu. Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP wynika, że kandydatem PSL na wicemarszałka Senatu będzie najprawdopodobniej Michał Kamiński.

PAP

drukuj