fot. bartlomiejwroblewsk.pl

[TYLKO U NAS] B. Wróblewski: PSL zaprzeczyło przywiązaniu do tradycyjnych wartości

W Wielkopolsce Samorządowa Karta Praw Rodzin została odrzucona głosami radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jak to jest, że partia, która deklaruje przywiązanie do tradycyjnych wartości wycofuje się z tak ważnej sprawy? PSL zaprzeczyło wartościom, do których cały czas się odwołuje – podkreślił na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności dnia” poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski.

Sejmik Województwa Wielkopolskiego głosami Polskiego Stronnictwa Ludowego odrzucił Samorządową Kartę Praw Rodzin. Bartłomiej Wróblewski zaznaczył, że „ona nie może nikomu zaszkodzić. Może jedynie pomóc wielkopolskim rodzinom”.

– To nic innego, jak konkretne zapisy z konstytucji, które mówią o ochronie i wspieraniu małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, macierzyństwa, rodzicielstwa, a więc samych dobrych i ważnych rzeczy, które są ugruntowane w naszej tradycji, ale także zapisane w konstytucji. Celem karty jest stworzenie przepisów, które konkretyzują ogólne przepisy konstytucyjne i pozwalają, żeby one oddziaływały w różnych aspektach funkcjonowania społeczeństwa na poziomie samorządowym – wskazał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Polityk zauważył, że „część członków Polskiego Stronnictwa Ludowego publicznie deklarowała, że będzie wspierać inicjatywę”.

– Niestety, wygrała jakaś liberalna frakcja, która w Wielkopolsce jest silna. Doszło do wycofania się części radnych z PSL-u. To stawia znak zapytania, jeśli chodzi o intencje tej partii w skali ogólnopolskiej. Trzeba pytać Władysława Kosiniaka-Kamysza, jak to jest, że partia, która deklaruje chrześcijańskie korzenie, przywiązanie do tradycyjnych wartości wycofuje się z tak ważnej inicjatywy. PSL zaprzeczyło wartościom, do których cały czas się odwołuje – powiedział.

Bartłomiej Wróblewski podkreślił, że „odrzucenie Samorządowej Karty Praw Rodzin przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego oraz promowanie karty równości kobiet i mężczyzn należą do tego samego problemu”.

– Odnoszą się do sporu dotyczącego tego, jaka będzie Polska – czy będzie oparta o wartości konstytucyjne, wartości prawa naturalnego, rodziny, macierzyństwa, czy zwycięży prąd genderowy – wskazał.

Cała rozmowa z posłem Bartłomiejem Wróblewskim dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl