[TYLKO U NAS] Pos. J. Krajewski: Prawo i Sprawiedliwość jest tym gwarantem, że za cztery lata płaca minimalna wyniesie 4000 zł

Myślę, że będziemy mieli wielu Polaków, którzy będą orędownikami tego, żeby jak najszybciej zdecydować się na taki krok, żeby nawet ta decyzja, która już zapadła, aby płaca minimalna w przyszłym roku wynosiła 2600 zł., ale pamiętajmy, że już w kolejnym roku miałaby to być kwota 3000 zł. Prawo i Sprawiedliwość jest tym gwarantem, że za cztery lata będziemy mogli powiedzieć, że płaca minimalna wyniesie 4000 zł – mówił poseł PiS Jarosław Krajewski w „Polskim punkcie widzenia” w TV Trwam.

Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes Jarosław Kaczyński przedstawił tzw. „hattrick Kaczyńskiego”, czyli trzy najważniejsze obietnice wyborcze, w skład których wchodzą: 4 tys. pensji minimalnej, podwójna „trzynastka” i równe dopłaty dla rolników.

– Nie chciałbym tutaj dokonywać pewnej gradacji tych trzech najważniejszych filarów, jeśli chodzi o najbliższe wyzwania, które stoją przed Polską, bo jeżeli spojrzymy na pierwszą kwestię, czyli dość mocne podwyższenie płacy minimalnej, to myślę, że będziemy mieli wielu Polaków, którzy będą orędownikami tego, żeby jak najszybciej zdecydować się na taki krok, żeby nawet ta decyzja, która już zapadła, aby płaca minimalna w przyszłym roku wynosiła 2600 zł, ale pamiętajmy, że już w kolejnym roku miałaby to być kwota 3000 zł. Prawo i Sprawiedliwość jest tym gwarantem, że za cztery lata będziemy mogli powiedzieć, że płaca minimalna wyniesie 4000 zł – powiedział poseł Jarosław Krajewski.

Myślę, że to jest budowanie dobrobytu Polaków – podkreślił polityk.

– Warto przypomnieć, że Prawo i Sprawiedliwość, jeżeli spojrzymy na płacę minimalną 2600 złotych, która ma być od przyszłego roku i porównamy ją do 1750 złotych, to mamy wzrost o 850 złotych, jeśli chodzi o wzrost minimalnego wynagrodzenia, a z tym również wiąże się godzinowa płaca, która zapewnia Polakom zdecydowanie większe środki niż w czasach rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u, bo tak naprawdę budujemy godność Polaków poprzez zapewnienie im godnego wynagrodzenia – mówił gość TV Trwam.

Fundamentem naszych działań jest rodzina i naród – zaakcentował poseł.

– To jest naturalne, że w tym zakresie wspieranie rodzin, szczególnie rodzin z dziećmi, poprzez program „Rodzina 500 plus”, obniżenie podatku PIT jest propozycją, która ma jednoznacznie wzmocnić polskie rodziny. To jest tak, że jedynie organizacje pracodawców bardzo mocno sprzeciwiają się temu pomysłowi, bo ja rozumiem, że również wiele korporacji zagranicznych korzysta z dość niskich kosztów pracy i przede wszystkim z tego, żeby Polska kojarzyła się, jak w latach poprzednich, z tanią siłą roboczą, czyli tymi pracownikami, którzy będą tańsi niż w Niemczech, Francji czy Hiszpanii, a my przede wszystkim powinniśmy konkurować z tymi gospodarkami zachodnimi – podsumował gość „Polskiego punktu widzenia”.

 

radiomaryja.pl

drukuj