fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Pos. A. Macierewicz: Cały nacisk naszej polityki jest nakierowany na rozwój średnich i małych gospodarstw

Cały nacisk naszej polityki jest nakierowany na rozwój średnich i małych gospodarstw, czyli tych, których jest w Polsce absolutna dominanta. Podobne żarty, ataki i śmiechy były formułowane – i są po dziś formułowane – wobec bezpieczeństwa państwa – powiedział poseł Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w czwartkowym felietonie z cyklu „Głos Polski” w Radiu Maryja.

Obecnie zachodzące zmiany w społeczeństwie zostały zdaniem byłego ministra Antoniego Macierewicza zapoczątkowane już przez śp. Jana Olszewskiego.

– Zmiany, jakie zachodzą w Polsce od czterech lat, są jednym z istotnych elementów przyczyniających się do tego, że szerokie rzesze społeczeństwa są dzisiaj obecne w życiu publicznym, politycznym, społecznym, są także obecne w coraz większym stopniu w życiu gospodarczym, a to jest jeden z najważniejszych czynników przemian, które sobie założyliśmy wtedy, gdy formułowany był program niepodległościowy – który był kształtowany jeszcze przez Jana Olszewskiego,  a potem niesamowicie zdynamizowany i rozwinięty przez Lecha Kaczyńskiego, no i teraz wcielany w życie przez rząd pani premier Szydło, rząd pana premiera Morawieckiego, przez Prawo i Sprawiedliwość oraz Zjednoczoną Prawicę kierowaną przez pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego – mówił polityk.

Jednocześnie dochodzą do nas głosy wyśmiewające – podkreślił poseł.

– Wyśmiewające nie tylko naszą wiarę, religię, ale również atakujące w sposób nieprawdopodobnie brutalny nasze świętości. Głosy atakujące także cały kierunek przemian społeczno-gospodarczych. Pamiętacie Państwo te kpiny ze starania się i zobowiązań Prawa i Sprawiedliwości, że na każdą sztukę bydła chowaną na pastwisku będzie dopłata 500 zł, a na prosięta po 100 zł. Otóż te wyśmiewanie się przypomina mi ten widok ludzi z miast, ludzi, których rodziny często albo były w partii komunistycznej i grabiły społeczeństwo, albo później nakradli się na przejęciu majątku narodowego, a dzisiaj naśmiewają się z polskiej wsi i polskich rolników, którzy wreszcie po raz pierwszy mają szansę, żeby chociażby pierwszy raz wyjechać ze swoimi dziećmi na wakacje – powiedział były szef MON.

Jednym z ważniejszych elementów polityki obecnego rządu jest działanie w kierunku rozwoju polskich gospodarstw oraz bezpieczeństwo kraju.

– Cały nacisk naszej polityki jest nakierowany na rozwój średnich i małych gospodarstw, czyli tych, których jest w Polsce absolutna dominanta. Podobne żarty, ataki i śmiechy były formułowane – i są po dziś formułowane – wobec bezpieczeństwa państwa, czyli tego jednego z istotniejszych elementów, jakimi było uruchomienie i rozwój Wojsk Obrony Terytorialnej. A czymże one są, jak nie stałą obecnością ludzi zdolnych i gotowych bronić swoich lokalnych społeczności i zorganizowanych w armii polskiej po to, żeby w razie jakiegokolwiek zagrożenia być na miejscu i bronić swojej ojcowizny – wskazał Antoni Macierewicz.

Całość felietonu posła Antoniego Macierewicza z cyklu „Głos Polski” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl