fot. PAP/Darek Delmanowicz

Świętokrzyskie: Około 70 interwencji strażaków po ulewach

Około 70 razy interweniowali w piątek po południu świętokrzyscy strażacy po burzach połączonych z intensywnymi opadami deszczu, które przeszły nad województwem. Prace polegają głównie na wypompowywaniu wody z podtopionych budynków i posesji.

Jak powiedział PAP Krystian Czerwik z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, najwięcej interwencji jest w powiatach skarżyskim (około 35), starachowickim (10), ostrowieckim (7) sandomierskim (7) i kieleckim (7). Pierwsze zgłoszenia zaczęły wpływać około godz. 17, a po godz. 19 było ich już mniej.

„Można powiedzieć, że powoli się to uspakaja” – ocenił Krystian Czerwik.

Jak wyjaśnił, działania strażaków polegały głównie na wypompowywaniu wody z podtopionych posesji i znajdujących się na nich budynków gospodarczych i domów.

„Na ten moment można powiedzieć, że to przede wszystkim podtopienia” – zaznaczył strażak.

Dodał, że mniej było interwencji polegających na usuwaniu konarów drzew połamanych przez silny wiatr.

Według informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach, nie ma problemów z dostawami prądu, choć były chwilowe przerwy w zasilaniu. Nadal dla regionu obowiązuje alert pogodowy, w myśl którego burze z intensywnymi opadami deszczu, silnym wiatrem i gradem mogą się pojawiać w regionie do wieczora.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl