fot. KPRP/Jakub Szymczuk

Świętokrzyskie: prezydent Andrzej Duda z nieoficjalną wizytą w regionie

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził w niedzielę Świętokrzyskie. Podczas nieoficjalnej wizyty gościł m.in. w Bodzentynie, aby w Europejskim Dniu Parków Narodowych zwiedzić Świętokrzyski Park Narodowy.

Wcześniej Andrzej Duda odwiedził gospodarstwo agroturystyczne Anny i Andrzeja Trepków w Tarczku w gminie Pawłow.

W rozmowie z Radiem Kielce prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że obecny rok z uwagi na trwającą pandemię jest trudny dla całej branży turystycznej, dlatego zachęca turystów do spędzania wakacji w kraju. Podkreślił, że branża turystyczna potrzebuje patriotyzmu turystycznego i wspierania lokalnych przedsiębiorców.

„Gdzie tylko mogę, zachęcam mieszkańców do tego, aby spędzić wakacje i urlopy wypoczynkowe w kraju. Po to, by zostawić pieniądze na miejscu w Polsce, dać zarobić branży turystycznej, usługodawcom. To będzie wzmacniało naszą gospodarkę, więc proszę mieszkańców o patriotyzm turystyczny” – powiedział Andrzej Duda.

W dyrekcji ŚPN prezydent spotkał się z parlamentarzystami i z władzami województwa.

„Rozmawialiśmy o bieżących wyzwaniach, które są przed nami. Cieszymy się, że prezydent w Europejskim Dniu Parków Narodowych zdecydował się podczas nieoficjalnej wizyty odwiedzić nasz region” – powiedział szef świętokrzyskiego PiS, poseł Krzysztof Lipiec.

Następnie Andrzej Duda wraz z pracownikami ŚPN wybrał się na objazd parku.

„Wizyta zakończyła się w sanktuarium na Świętym Krzyżu, które jest symbolem województwa. Cieszymy się, że mogliśmy gościć prezydenta w Świętokrzyskiem” – powiedział Krzysztof Lipiec.

PAP

drukuj