fot. PAP/Tytus Żmijewski

A. Macierewicz: Deklaracja, że Donald Tusk nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich jest otwarta

Deklaracja, że Donald Tusk nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich mnie nie zaskoczyła. To jest, powiedziałbym, deklaracja otwarta – podkreślił dzisiaj wyznaczony przez prezydenta na marszałka seniora Sejmu Antoni Macierewicz.

W środę w TVP Info Antoni Macierewicz pytany o decyzję szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, że nie będzie kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich, stwierdził, że ta deklaracja go nie zaskoczyła.

„To jest powiedziałbym deklaracja otwarta. Nie wiadomo, co ona znaczy, poza tym, że została wypowiedziana” – podkreślił polityk.

Jak zauważył, były premier „przyzwyczaił nas do tego, że ostateczne decyzje podejmuje w trakcie przebiegu wydarzeń” i że tego należy się spodziewać także w tym wypadku. Według Macierewicza, jeśli chodzi o decyzję Tuska „nic nie jest do końca rozstrzygnięte”.

We wtorek Antoni Macierewicz został wyznaczony przez prezydenta na marszałka seniora Sejmu IX kadencji, którego pierwsze posiedzenie odbędzie się 12 listopada o godz. 12.00.

PAP/TV Trwam News

drukuj