fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

M. Dworczyk: D. Tusk uznał, że udział w wyborach prezydenckich byłby zbyt ryzykowny

Donald Tusk, po obejrzeniu badań, przeanalizowaniu swojej ostatniej aktywności na polskiej scenie, uznał, że udział w wyborach prezydenckich byłby zbyt ryzykowny – powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

We wtorek szef Rady Europejskiej Donald Tusk ogłosił, że nie będzie ubiegał się o urząd prezydenta. Zapowiedział jednocześnie, że w wyborach prezydenckich będzie wspierał kandydata opozycji.

Decyzją Donalda Tuska nie jest zaskoczony szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Minister w Polskim Radiu ocenił, że ostatnie aktywności Tuska w obszarze polskiej polityki przyniosły straty środowiskom, które wspierał.

– Donald Tusk, po obejrzeniu badań, przeanalizowaniu swojej ostatniej aktywności na polskiej scenie, uznał, że byłoby to zbyt ryzykowne. Stąd taka decyzja. Dla wielu osób nie jest to zaskoczenie. Wystarczy przypomnieć ostatnie aktywności Donalda Tuska w Polsce, jak one się kończyły dla tych środowisk, które wspierał – powiedział Michał Dworczyk.

Z kolei Tomasz Siemoniak, wiceszef PO, zapowiedział, że również w tym tygodniu zapadnie decyzja czy kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta zostanie wybrany w wyniku decyzji szefów partii tworzących KO, czy w wyniku prawyborów. Siemoniak podkreślił, że dla niego naturalną kandydatką na prezydenta jest Małgorzata Kidawa-Błońska.

 

RIRM

drukuj