fot. twitter.com/StZaryn

S. Żaryn: Zmiana na stanowisku szefa ABW nie jest obecnie rozważana

Zmiana na stanowisku szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie jest obecnie rozważana – tak rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn odniósł się na Twitterze do środowego artykułu w „Rzeczpospolitej”.

Według informacji „Rzeczpospolitej”, po utworzeniu nowego rządu stanowiska mieliby stracić obecny szef ABW Piotr Pogonowski oraz szef Służby Wywiadu Wojskowego gen. Andrzej Kowalski.

„Zaniedbania ABW w sprawie Mariana Banasia miały przypieczętować rozstanie Piotra Pogonowskiego – szefa tej służby – z rządem Prawa i Sprawiedliwości. Decyzja o jego odwołaniu już zapadła” – napisała „Rzeczpospolita” powołując się na nieoficjalne źródła.

Stanisław Żaryn w swoim wpisie na Twitterze zdementował tę informację i napisał, że tekst o ABW „zawiera nieprawdę”.

„Prof. Piotr Pogonowski jest szefem ABW. Zmiana na stanowisku szefa ABW nie jest obecnie rozważana” – podkreślił rzecznik koordynatora ds. służb specjalnych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl