PAP/Wojtek Jargiło

[TYLKO U NAS] Płk M. Pietrzak z WOT: Wychodzić na zewnątrz można w trzech głównych przypadkach: dojazdu do pracy, wolontariatu i oczywiście załatwienia najważniejszych spraw do życia codziennego

Ostatnie ograniczenia jakie zostały wprowadzone mówią o tym, iż można poruszać się, wychodzić na zewnątrz w trzech głównych przypadkach: dojazdu do pracy, wolontariatu i oczywiście załatwienia najważniejszych spraw do życia codziennego, czyli zakupy, kupno lekarstw, wyprowadzenie psa czy opieka nad bliskimi – mówił pułkownik Marek Pietrzak, rzecznik WOT, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Jednym z poruszanych tematów wśród mieszkańców naszego kraju są nowe obostrzenia, które zostały wprowadzone przez rząd.

– Jeżeli chodzi o odwoływanie się świadomości wszystkich osób, mieszkańców Polski, to między innymi ta audycja jest właśnie po to, żebyśmy mówili sobie o takich sprawach, że ostatnie ograniczenia jakie zostały wprowadzone mówią o tym, iż można poruszać się, wychodzić na zewnątrz w trzech głównych przypadkach: dojazdu do pracy, wolontariatu i oczywiście załatwienia najważniejszych spraw do życia codziennego, czyli zakupy, kupno lekarstw, wyprowadzenie psa czy opieka nad bliskimi – powiedział pułkownik Marek Pietrzak.

Bardzo częstą kwestią są pytania odnośnie płynu dezynfekującego na stacjach Orlen, którego pomimo zwiększonych nakładów produkcyjnych, cały czas zdaje się brakować.

– Orlen jest producentem płynu. Ja widziałem na stacjach Orlenu ten płyn. Jeżeli jest ktoś, kto tankując pojazd, czy generalnie będąc na stacji, widzi, że go nie ma, to należy zwrócić uwagę obsłudze. W tej chwili nawet w niektórych sklepach, punktach dystrybucji znajdują się płyny, nie mówiąc nawet o rękawiczkach czy innych środkach bezpieczeństwa. Orlen powinien zapewnić to, że na ich stacjach jest ten płyn, więc miejmy nadzieję, że ktoś z Orlenu nas słucha i tę informacje zanotuje – wskazał rzecznik WOT.

Jedna ze słuchaczek zapytała o możliwość spaceru, który jest niejako niezbędny do funkcjonowania.

– Trzy obszary główne, które nie obejmują zakazu wychodzenia z domu, to oczywiście oprócz nich są także pewne wyjątki. Takim wyjątkiem jest chociażby ten spacer, który powinien być stosowany jako taki niezbędny element higieny, takiego przewietrzenia się i wyjścia na zewnątrz. Zwraca się tutaj uwagę, że to powinno być do minimum i spacery nie powinny być wykonywane w tych miejscach, które są w tej chwili zamknięte, a więc są to parki czy lasy – podsumował pułkownik Marek Pietrzak.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem żołnierzy WOT można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl