[TYLKO U NAS] Papież Franciszek otrzyma zaproszenie do odwiedzenia Daru Młodzieży

Ojciec Święty Franciszek otrzyma w środę, tuż po audiencji generalnej, specjalne zaproszenie do odwiedzenia Daru Młodzieży, który przypłynie na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

Na placu św. Piotra w Watykanie Ojciec Święty spotka się z delegacją z polski – szefem resortu gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem oraz towarzyszącymi mu uczestnikami Rejsu Niepodległości. Zaproszą oni papieża Franciszka na zwiedzanie żaglowca Dar Młodzieży, który już w styczniu wpłynie do Panamy na ŚDM. Wydarzenie będzie punktem kulminacyjnym rejsu dookoła świata z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Naszym celem, intencją, którą chcemy złożyć papieżowi Franciszkowi, (jest zaproszenie go), aby w Panamie odwiedził nasz statek Dar Młodzieży, pobłogosławił młodzież, która w końcu będzie płynęła prawie rok tym statkiem – i chce dopłynąć właśnie dla niego, do niego – mówi minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, który wraz z uczestnikami rejsu specjalnie przyleciał do Watykanu, aby zaprosić Papieża.

 Wszyscy mają nadzieję, że Ojciec św. przyjmie zaproszenie i odwiedzi ich podczas ŚDM.

– Mam nadzieję i myślę, że jak pozna uczestników rejsu, czyli nas, którzy tutaj przybyliśmy, to z pewnością zaszczyci nas swoją obecnością – podkreśla Justyna, która już wkrótce wypłynie z Singapuru.

Dla Ojca św. został przygotowany specjalny prezent.

– To jest dla nas najważniejsze, aby coś pozostało po tym rejsie, w związku z tym chciałem przekazać Ojcu Świętemu model Daru Młodzieży, który jest bardzo okazałą repliką. W ten sposób chcemy, aby upamiętnił i pozostał, mam nadzieję, w sercu również Ojca Świętego – zaznacza minister Gróbarczyk.

Tak jak w sercu uczestników, którzy zakończyli już swój etap podróży.

– To uczucie, jakie temu towarzyszy – niektórzy nazywają to uczuciem wolności – jest po prostu niepowtarzalne – mówi Karol, który końcem maja wypłynął z portu w Gdyni.

W Rejsie Niepodległości bierze udział 1000 osób z całej Polski. Odwiedzą one 22 porty w 18 państwach świata.

Konrad Janik/TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl