[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Nowa polska polityka migracyjna sprzyja działalności nielegalnych grup przestępczych

Nowa polityka migracyjna polskiego rządu w jakiś sposób sprzyja działalności nielegalnych grup przestępczych – mówił prezes Prawicy RP Krzysztof Kawęcki we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. Rząd chce sprowadzać do Polski już nie tylko pracowników ze Wschodu, ale także z państw Azji.  

Tymczasem nielegalnie co roku do naszego kraju trafiają już dziesiątki tysięcy osób z Azji i Afryki. Media poinformowały w tym tygodniu, że fikcyjne firmy masowo sprowadzają imigrantów do Polski. Chodzi o agencje, które rzekomo potrzebują pracowników. [czytaj więcej]

Dzieje się tak przez liberalne przepisy. Polska przyznaje karty pobytu osobie ubiegającej się o pracę na okres prawie trzech lat. W Unii Europejskiej jest to rok.

Teraz rząd chce łatać dziury na rynku pracy obcokrajowcami. W ocenie dr Krzysztofa Kawęckiego świadome sprowadzanie pracowników może zwiększyć nielegalny proceder.

– To jest zapisane wyraźnie w dokumentach rządowych – np. tutaj uprzywilejowani są Filipińczycy i Wietnamczycy, którzy tak naprawdę praktycznie nie muszą uzyskiwać zgody na miejsce pracy. W tym zakresie, można powiedzieć, ten system, ta nowa polityka migracyjna rządu w jakiś sposób też sprzyja działalności tych nielegalnych grup przestępczych – komentował gość „Aktualności dnia”.

Do Polski najwięcej przybywa obywateli Ukrainy. Co może niepokoić, nielegalnie sprowadzane są także osoby z tzw. państw podwyższonego ryzyka.

Warto zauważyć, że zalegalizowanie pobytu przez obcokrajowca nad Wisłą uprawnia go do podróżowania po państwach Europy Zachodniej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl