fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] P. Jaki: Wszystkie systemy totalitarne zaczynały od walki z Kościołem i chrześcijaństwem

Wszystkie systemy totalitarne zaczynały od walki z Kościołem i chrześcijaństwem, żeby likwidować wszystkie bariery moralne – mówił w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, komentując ostanie ataki na Kościół.

Kandydat do Parlamentu Europejskiego odnosząc się do konferencji prasowej Grzegorza Schetyny w Toruniu, na której padły postulaty stworzenia „Komisji Prawdy” i ataki w stronę o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja mówił, że ataki na Kościół i chrześcijaństwo są celowe.

Dla nich chrześcijaństwo jest czymś co trzeba zdeptać i bić. Uważam, że to, co się udało stworzyć Ojcu Dyrektorowi i Rodzinie Radia Maryja, to coś, co jest dozwolone w państwie demokratycznym. Uważam, że jest to coś niezwykle istotnego, niezwykle ważnego, dlatego że im silniejsze będą wartości chrześcijańskie w społeczeństwie, tym społeczeństwo będzie silniejsze – mówił Patryk Jaki.

Polityk podkreślił, że podejście do nagłaśnianej ostatnio sprawy nadużyć wśród niektórych księży w Polsce jest nieuczciwe, gdyż nie chce się brać pod uwagę innych zawodów, gdzie zjawisko pedofili występuje w stopniu nieporównywalnie większym. Gość Radia Maryja dodał, że jeśli chodzi o wszystkie głośne przypadki wśród księży, są to marginalne sprawy, w o wiele mniejszej liczbie niż w innych zawodach. Cała ta sytuacja miała już miejsce na Zachodzie – dodaje.

Stoi za tym próba wprowadzenia w Polsce tego, co wprowadzano w państwach zachodnich, tzn. po prostu niszczenia cywilizacji chrześcijańskiej – powiedział Patryk Jaki.

Kandydat do PE zaznaczył, że najbliższe wybory będą świetną okazją do sprzeciwienia się takiej polityce niszczenia chrześcijaństwa.

Całą rozmowę z Patrykiem Jakim, wiceministrem sprawiedliwości, można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl