fot. PAP/Maciej Kulczyński

[TYLKO U NAS] Min. M. Gróbarczyk o kampanii wyborczej opozycji: To jest tylko i wyłącznie walka o przejęcie władzy i odsunięcie nas od niej

To jest tylko i wyłącznie walka o przejęcie władzy i odsunięcie nas od niej, a więc po prostu zyskanie tylko i wyłącznie profitów dla siebie. Ja przypomnę, że widzieliśmy to, czym skończyły się lata rządów Platformy Obywatelskiej – powiedział minister Marek Gróbarczyk, szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, w programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.

Totalna opozycja po raz kolejny usiłuje stworzyć antyrządową koalicję, której jedynym założeniem jest odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy. Minister Marek Gróbarczyk podkreślił, że z takim pomysłem ze strony opozycji mieliśmy już do czynienia.

– Wydaje się, że ten scenariusz, który był przyjęty na samym początku, czyli generalnie anty-PiS, bo proszę zwrócić uwagę, że żadna z tych partii nie dysponuje jakimś konkretnym programem, który polepszyłby losy Polaków. To jest tylko i wyłącznie walka o przejęcie władzy i odsunięcie nas od niej, a więc po prostu zyskanie tylko i wyłącznie profitów dla siebie. Ja przypomnę, że widzieliśmy to, czym skończyły się lata rządów Platformy Obywatelskiej – wskazał minister Marek Gróbarczyk.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej może pochwalić się wieloma osiągnięciami zrealizowanymi podczas kończącej się kadencji. Jednym z nich jest budowa zbiornika w Raciborzu Dolnym.

– Ja myślę, że to były wręcz kamienie milowe, które tak ciążyły Polsce od wielu lat. W ramach tych inwestycji przejęliśmy ten zbiornik, który w zasadzie był tak inwestycyjnie prowadzony, że groziło to tym, że ten zbiornik nie będzie wykonany. Dzięki bardzo mocnym staraniom i nadzorowi dzisiaj została uruchomiona nowa tama na rzece Odrze, która została dzięki temu skierowana na zupełnie inny nurt. W ten sposób zabezpieczyliśmy w zasadzie trzy województwa: śląskie, dolnośląskie i opolskie, a dodatkowo jeszcze to jest przecież początek Odrzańskiej Drogi Wodnej, czyli połączeniu Dunaj-Odra-Łaba – powiedział gość TV Trwam.

Ważną inwestycją w Polsce jest przywrócenie Polakom dostępu do wody.

– To jest element, który przez poprzedników nie był w ogóle dostrzegany, bo przecież chociażby zbiornik w Raciborzu jest budowany jako polder suchy, czyli tylko na ewentualność powodzi. Natychmiast po zakończeniu tej inwestycji przystępujemy do przebudowy tego zbiornika, czyli budowy stopnia wodnego, śluzy, elektrowni, jazu, tak jak to jest realizowane zgodnie ze sztuką budowlaną. Przede wszystkim zaś tworzymy ogromny rezerwuar wodny, który jest dzisiaj niezwykle potrzebny, bo Polska tylko 6,5 proc. wody retencjonuje na terenie naszego kraju – podsumował minister Marek Gróbarczyk.

 

Radiomaryja.pl

drukuj