[TYLKO U NAS] Mec. Z. Bogucki: Jeżeli polskie sądy będą miały odwagę orzekać zgodnie z polską konstytucją, to nikt nie może ponad ustawą zasadniczą stawiać żadnego aktu prawa międzynarodowego

Jeżeli polskie sądy będą miały odwagę  (…) orzekać zgodnie z polską konstytucją i polskimi ustawami, to tak naprawdę żadnego aktu prawa międzynarodowego, żadnego zewnętrznego aktu prawnego nikt nie może stawiać ponad polską konstytucję. Jeżeli Konwencja Stambulska będzie interpretowana w myśl polskiej konstytucji, w której (…) małżeństwo to jest związek kobiety i mężczyzny, gdzie rodzicami są kobieta i mężczyzna (…), to wtedy strumień związany z bardzo niebezpieczną ideologią gender może być zatrzymany – podkreślił mec. Zbigniew Bogucki, radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego, w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Podpisana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Konwencja Stambulska, która miała walczyć z przemocą wobec kobiet, pod szczytnymi hasłami przemyca ideologię gender. Liczne środowiska apelują do władz o to, aby Polska wypowiedziała tę konwencję.

– Konwencja została ratyfikowana i obowiązuje w polskim porządku prawnym. Mamy do czynienia z sytuacją, w której pod płaszczykiem ochrony kobiet (bo nikt z nas nie będzie tego kwestionował, że kobiety muszą być chronione) wykorzystując tę zasłonę, przekazuje się takie rzeczy, że na przykład religia jest powodem czy źródłem nierównego traktowania kobiet – powiedział mec. Zbigniew Bogucki.

Niektóre zapisy Konwencji Stambulskiej można wykorzystać do walki z tradycyjnym małżeństwem czy religią.

– Są różnego rodzaju zapisy, które chcą w sposób sugerujący powiedzieć, że ten porządek wartości, który jest tradycyjny; który jest konserwatywny, w duchu, którego można powiedzieć, że całe pokolenia Polaków, ale wcześniej również Europejczyków się wychowały – że on jest źródłem zła. I na to nie możemy się zgodzić. My możemy oczywiście tam, gdzie to zło się pojawia, reagować i państwo musi być tutaj bezwzględne przez swoje organy i przepisy prawne. Natomiast nie można odwracać sytuacji, że pod pretekstem działań dobrych i pożądanych wprowadza się bardzo niebezpieczną ideologię – zaznaczył radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

Konwencja Stambulska powinna być interpretowana w myśl polskiego prawa.

– Jeżeli polskie sądy będą miały odwagę – chociaż powinienem powiedzieć, że rozsądek – orzekać zgodnie z polską konstytucją i polskimi ustawami, to tak naprawdę żadnego aktu prawa międzynarodowego, żadnego zewnętrznego aktu prawnego nikt nie może stawiać ponad polską konstytucję. (…) Jeżeli Konwencja Stambulska, która ma bardzo wątpliwe zapisy, które są pełzającą próbą wprowadzania ideologii gender, będzie interpretowana w myśl polskiej konstytucji, w której to rodzina jest pod ochroną prawną, gdzie małżeństwo to jest związek kobiety i mężczyzny, gdzie rodzicami są kobieta i mężczyzna (…), to wtedy ten strumień, który również wlewa się do Polski, związany z bardzo niebezpieczną ideologią gender, może być zatrzymany i nawet powinien być zatrzymany w przypadku racjonalnego stosowania prawa i właściwej interpretacji przez sądy – podkreślał gość „Aktualności dnia”.

Całą rozmowę z mec. Zbigniewem Boguckim można odsłuchać [tutaj]. 

radiomaryja.pl

drukuj