[TYLKO U NAS] M. Wołczyk o sytuacji w Hiszpanii: Feminizm i wojna płci ma wsparcie instytucjonalne. Na to idą ogromne pieniądze

Historię Hiszpanii napisała Lewica, która wzięła się za zmianę mentalności i obyczajów, a gdy otrzymała rządy, zabrała się za prawo i przeprowadziła rewolucję – powiedziała Małgorzata Wołczyk, publicysta, w programie „Antykultura” na antenie TV Trwam.

W ostatnich miesiącach byliśmy świadkami działalności polskich feministek. Kobiety ze środowisk lewicowo-liberalnych oraz feministki wychodziły na ulicę walcząc o prawo do zabijania nienarodzonych dzieci. Polska nie jest jednak jedynym krajem w UE, gdzie źle pojęty feminizm zaczyna dominować i ingerować w prawo.

– W Hiszpanii jest już zinstytucjonalizowana wojna płci, która funkcjonuje w obszarze prawa. Jest ona prowadzona przy użyciu publicznych, ogromnych środków finansowych. Pewnie nie wszystko dociera do Polski w kwestii rozmiaru tej wojny, ale sprawa manifestacji feministek pokazała, że jest tam wielki problem – oceniła publicystka.

Zdaniem Małgorzaty Wołczyk w Polsce feminizm nie odgrywa tak ważnej roli, ponieważ Polki są w lepszej sytuacji od Hiszpanek pod względem pozycji społecznej.

– Właściwie od czasów kultury szlacheckiej Polki miały bardzo dobrą i silną pozycję w społeczeństwie. Były bardzo cenione i czymś oczywistym było to, że w 1918 roku kobiety w Polsce mogły się cieszyć prawem wyborczym. W Hiszpanii nastąpiło to dopiero w 1933 roku (…). My, Polki, zawsze czułyśmy się równe, szanowane i kochane, więc nie walczyłyśmy o równouprawnienie – wyjaśniła rozmówczyni TV Trwam.

Zdecydowanie lepsze warunki do rozwoju feminizmu były w Hiszpanii, gdzie kobiety miały podstawy ubiegać się o swoje prawa i lepsze traktowanie. Walka o pozycję w społeczeństwie szybko jednak przerodziła się w wojnę płci.

– Lewica razem ze swoimi rządami przyniosła cały pakiet ustaw, które dokonały rewolucji na gruncie prawa. Wprowadzono legalizację małżeństw homoseksualnych i błyskawiczne rozwody. Jest to rewolucyjne, ponieważ nigdzie na świecie nie istnieje ustawa przeciwko przemocy seksistowskiej (…).  Bardzo szybko Hiszpanki z tej pozycji uległej rozkochały się w hasłach Lewicy, która mówiła o tym, że trzeba się emancypować z macierzyństwa, roli matki żony oraz gospodyni domowej – wyjaśniła gość programu.

Małgorzata Wołczyk zwróciła uwagę, że proces zmiany mentalności mieszkańców Hiszpanii trwa już od lat 70. XX wieku.

– Historię Hiszpanii napisała Lewica, która wzięła się za zmianę mentalności i obyczajów, a gdy otrzymała rządy, zabrała się za prawo i przeprowadziła rewolucję. Feminizm i wojna płci ma wsparcie instytucjonalne. Na to idą ogromne pieniądze. Władza w Hiszpanii wprowadza takie prawa, które może przeobrazić w biznes – powiedziała publicystka.

Gość programu „Antykultura” podkreśliła, że popieranie feministycznych haseł ma na celu pozyskanie ogromnych pieniędzy, a nie jak twierdzą środowiska lewicowo-liberalne walkę o prawa kobiet.

Jednym z argumentów zwolenników nowych rozwiązań prawnych w Hiszpanii jest problem przemocy wobec Hiszpanek. Zdaniem Małgorzaty Wołczyk nie jest to prawdą, ponieważ za przemoc w Hiszpanii odpowiadają głównie imigranci.

– W ostatnich latach, kiedy Hiszpania przyjęła masowo muzułmańskich imigrantów, okazało się, że nie wolno mówić o tym, kto tak naprawdę bije kobiety. Nie wolno wspominać o tym, że za 80 proc. przestępstw na tle przemocy seksualnej odpowiedzialni są imigranci – wskazała publicystka.

Lewica wykorzystała ten fakt i zalegalizowała ustawy, które miały chronić kobiety. W rzeczywistości jednak daje im możliwość bezpodstawnego obwiniania mężczyzn i pozyskania środków finansowych za skierowanie pozwu przeciwko własnemu mężowi.

– Wprowadzone w 2004 roku prawo przeciwko przemocy seksistowskiej miało być ochroną dla kobiet przeciwko przemocy domowej. Stało się ono jednak narzędziem w ich rękach, aby pozbywać się mężczyzn, zabierać im opiekę nad dziećmi, pozbawiać ich majątku, pracy i dobrego imienia. Okazało się, że prawo daje przewagę kobietom, bo nie muszą dostarczyć żadnych dowodów – poinformowała gość programu.

Takie zjawisko jest niezgodne z konstytucją, w której znajduje się zapis, że wszyscy są równi wobec prawa bez względu na płeć. Małgorzata Wołczyk zaznaczyła, że od momentu wprowadzenia tego prawa wzrosła liczba samobójstw wśród Hiszpanów.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl