fot. Autorstwa Konflikty.pl, Attribution, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50578985

Hiszpania podpisała umowę na zakup 20 myśliwców Eurofighter

Władze Hiszpanii podpisały w czwartek w Berlinie umowę na zakup 20 myśliwców wielozadaniowych Eurofighter – podało ministerstwo obrony w Madrycie.

Resort sprecyzował, że umowę na zakup parafowała podczas berlińskich targów ILA Air Show 2022 hiszpańska sekretarz stanu w ministerstwie obrony Amparo Valcarce.

Wartość budżetu na zakup nowych maszyn dla hiszpańskiej armii, jak podał w komunikacie resort obrony, wynosi łącznie ponad 2 mld euro. Środki te zostały zatwierdzone w grudniu ubiegłego roku.

Jak dowiedział się w czwartek madrycki dziennik „La Razon”, nowe maszyny zostaną odebrane przez hiszpańskie siły powietrzne w 2026 roku.

W posiadaniu hiszpańskiej armii jest obecnie 70 myśliwców Eurofighter. Część z nich służy na wschodniej flance NATO: w rejonach Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl