PAP/EPA

Hiszpański Kościół katolicki solidaryzuje się z Ukrainą

W hiszpańskich parafiach organizowane są modlitwy o pokój oraz zbiórki na pomoc dla uchodźców. „W poniedziałek w południe w stołecznych parafiach zabrzmiały dzwony, aby zachęcić do modlitwy i poruszyć serca tych, którzy są odpowiedzialni za wybuch przemocy” – napisał ks. kard. Carlos Osoro, arcybiskup Madrytu.

Ks. kard. Juan José Omella, przewodniczący Episkopatu Hiszpanii, wyraził swoją „bliskość i solidarność ze wszystkimi członkami Konferencji Episkopatu oraz całym narodem Ukrainy dotkniętym konfliktem z Rosją”. Duchowny modli się, aby jak najszybciej nastał pokój.

Z kolei w Madrycie w poniedziałek w południe dźwięk dzwonów przypomniał o wojnie na Ukrainie, zachęcił do modlitwy o pokój i podjęcia wszelkich starań, aby przerwać trwający konflikt. We wszystkich parafiach została odprawiona Msza św. o pokój na Ukrainie. Ks. kard. Carlos Osoro, arcybiskup Madrytu, zachęcił do szczególnej modlitwy i postu w tej intencji w Środę Popielcową.

Ukraińcy mieszkający w Hiszpanii są wdzięczni za pomoc i wsparcie.

„Ufamy Bogu. Modlimy się za pokój i prosimy odpowiedzialnych za ten atak, aby się zastanowili i wycofali. Modlimy się także za naszych żołnierzy, którzy nie boją się tak potężnej machiny, jaką jest Rosja” – powiedział ks. Vasyl Boyko z Walencji.

Kapłan podkreślił, że ukraińskie rodziny są bardzo zaniepokojone panującą sytuacją oraz losem swoich najbliższych. Wielu młodych dostało wezwanie, aby wrócić na Ukrainę i bronić kraju. Inni zrobili to spontanicznie.

o. Marek Raczkiewicz CSsR

 

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl