fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] M. Wójcik o rosnącej agresji środowisk LGBT: Żyjemy w państwie, gdzie nie ma zgody na coś takiego

Gdyby jakakolwiek inna osoba nie będąca przedstawicielem środowiska LGBT zrobiła dokładnie to samo, co zrobił ten mężczyzna, to byłby zapewne dokładnie tak samo potraktowany przez sąd. U nas nie ma zgody na chuligaństwo i na to, żeby wyłapywać w mieście samochody razem z kierującymi nimi wolontariuszami, którzy nie są niczemu winni, żeby ich wyłapywać, bić, przecinać opony i wszystko demolować. Przecież to nie jest anarchia. Żyjemy w państwie, gdzie nie ma zgody na coś takiego – mówił Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, odniósł się do próby ingerencji w polskim system prawny przez komisarz do spraw praw człowieka Rady Europy Dunję Mijatović. Domaga się natychmiastowego uwolnienia Michała Sz. z aresztu, który brutalnie napadł na działacza fundacji pro-life Prawo do Życia.

– Jest konkretny przepis w konstytucji, artykuł 32, który mówi o tym, że wszyscy są równi wobec prawa niezależnie od światopoglądu, pochodzenia, wykształcenia, statusu. Wszyscy są równi wobec prawa i ten człowiek tak samo podlega prawu jak każda inna osoba. W związku z tym takie tezy, które są wspierane przez panią komisarz do spraw praw człowieka, która żąda wypuszczenia tej osoby, są z jednej strony kuriozalne, a z drugiej bulwersujące. Jak może być tak, że polityk, który jest prawnikiem i doskonale wie, że jest trójpodział władzy i politycy nie decydują o tym, czy ktoś siedzi w więzieniu czy nie, jak taki polityk może żądać, żeby natychmiast ze względu na poglądy danej osoby, ta osoba opuściła jednostkę penitencjarną – powiedział wiceminister sprawiedliwości.

To jest pewnego rodzaju prowokacja – kontynuował.

– Ta pani znana jest z tego, że wypowiadała się na temat aborcji i nie podoba jej się zaostrzenie prawa aborcyjnego, nie podobają jej się kwestie dotyczące Konwencji Stambulskiej, że w Polsce jest dyskusja ten temat. Nie podoba jej się, że przygotowaliśmy w resorcie sprawiedliwości regulacje, które dotyczą bezwzględnego dożywocia dla osób, które popełniły najbardziej brutalne przestępstwa na przykład zabójstwa dzieci czy gwałty na dzieciach z następstwem ich śmierci. Przygotowaliśmy taką regulację i zapewniam, że będziemy dążyli do tego, żeby tego rodzaju zapisy w polskim prawodawstwie się znalazły. Jej się to nie podobało, bo ma to być sprzeczne z prawami człowieka – mówił wiceminister Michał Wójcik.

Gość Radia Maryja akcentował, że prawo jest takie samo wobec wszystkich, a poglądy polityczne nie mają w tej kwestii nic do rzeczy.

– Gdyby jakakolwiek inna osoba nie będąca przedstawicielem środowiska LGBT zrobiła dokładnie to samo, co zrobił ten mężczyzna, to byłby zapewne dokładnie tak samo potraktowany przez sąd. U nas nie ma zgody na chuligaństwo i na to, żeby wyłapywać w mieście samochody razem z kierującymi nimi wolontariuszami, którzy nie są niczemu winni, żeby ich wyłapywać, bić, przecinać opony i wszystko demolować. Przecież to nie jest anarchia. Żyjemy w państwie, gdzie nie ma zgody na coś takiego – podsumował wiceszef resortu sprawiedliwości.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem wiceministra Michała Wójcika można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj