fot. flickr.com

[TYLKO U NAS] M. Skiba o działaniach środowisk LGBT w szkołach: Większość rodziców nie jest świadoma, że szkoła może być tak represyjna wobec dzieci. Jeśli będą świadomi, zabezpieczą je przed chorą ideologią

Większość rodziców nie jest świadoma, że szkoła może być tak represyjna w stosunku do dzieci. Dlatego najważniejsze jest uświadomienie rodziców, a jeśli rodzice będą świadomi, to z pewnością zabezpieczą swoje dzieci przed chorą ideologią – akcentował Marek Skiba w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. Prezes stowarzyszenia „Odpowiedzialny Gdańsk” mówił o zagrożeniach płynących ze szkół, w których środowiska LGBT realizują promocję ideologii gender.

W piątek odbyła się kolejna sprawa w sądowej batalii, którą przeciwko Stowarzyszeniu Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza rozpoczęła prof. Małgorzata Fuszara. Minister ds. równego traktowania w rządzie PO-PSL pozwała rodziców, którzy w 2016 r. przestrzegali szkoły przed zagrożeniami tzw. edukacji antydyskryminacyjnej. [czytaj więcej] 

– To sprawa bezprecedensowa, że my, którzy stajemy w obronie naszych dzieci, nagle zostaliśmy oskarżeni jako ci, którzy dokonują przemocy. (…) Sprawa jest godna pożałowania. Obecność stowarzyszenia „Odpowiedzialny Gdańsk” w Warszawie bierze się m.in. stąd, że w Gdańsku zaczynamy być zastraszani. Gdy na jednym ze spotkań, podczas których toczyła się dyskusja na temat rodzin patchworkowych, powiedziałem: „Jak w takim razie traktować mnie, moją żonę i moje dzieci? Wszak do tej pory tylko my byliśmy rodziną”, to jeden z prawników naszych adwersarzy wstał i powiedział, że jest to zdanie homofobiczne, a homofobia jest mową nienawiści i za coś takiego może mnie podać do sądu – mówił Marek Skiba.

Zdaniem gościa „Aktualności dnia”, to kolejna próba zastraszenia środowisk, które stają w obronie dzieci poddawanych ideologii gender. Jak dodał, Polska powinna natychmiast wypowiedzieć Konwencję Stambulską, na którą powołują się organizacje LGBT.

– Zdecydowanie trzeba przypominać koalicji rządzącej o hasłach, z którymi szła do wyborów w 2015 roku – o konieczności bezwzględnego i natychmiastowego wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. Wszystkie działania, z którymi spotykamy się dzisiaj na poziomie szkół, samorządów, wszelkiej działalności publicznej, opierają się na Konwencji Stambulskiej. We wszystkich przesłankach i grupach rzekomo dyskryminowanych organizacje LGBT powołują się na Konwencję Stambulską i konieczność spełniania zobowiązań, których podjęła się Polska, podpisując konwencję – wskazywał gość Radia Maryja.

Stowarzyszenie „Odpowiedzialny Gdańsk” aktywnie angażuje się w uświadamianie rodziców o zagrożeniach płynących ze szkół, w których środowiska LGBT realizują promocję ideologii gender.

– Jak co roku, od początku września działamy jak najniżej się da, czyli przy samych szkołach, trójkach klasowych. Staramy się aktywizować rodziców, rozdajemy ulotki pod szkołami, staramy się namawiać, aby rodzice składali oświadczenia rodzicielskie przygotowane przez Instytut Ordo Iuris. Wiemy, że to bardzo dobrze działa. Mamy doświadczenie blisko dwóch lat stosowania tego dokumentu. Ale ludzie muszą wiedzieć o konieczności zadbania o własne dzieci, dlatego że do tej pory nie sądziliśmy, że szkoła może być środowiskiem, w którym na nasze dzieci będą czekały takie zagrożenia. Większość rodziców nie jest świadoma, że szkoła może być tak represyjna w stosunku do dzieci. Dlatego najważniejsze jest uświadomienie rodziców, a jeśli rodzice będą świadomi, to z pewnością zabezpieczą swoje dzieci przed chorą ideologią – podkreślał prezes stowarzyszenia.

Całą rozmowę z Markiem Skibą w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]. 

 

radiomaryja.pl

drukuj