fot. twitter.com/DariuszMatecki

[TYLKO U NAS] D. Matecki: Kościół w Szczecinie został sprofanowany przez środowiska LGBT. To wydarzenie powinno zostać potępione, ponieważ jest to przestępczy akt wandalizmu i narusza prawa katolików

Kościół w Szczecinie został sprofanowany przez środowiska LGBT. Została zniszczona elewacja. Zniszczone zostały tablice ogłoszeniowe, na których wymalowano napis: >>Tylko LGBT<<. Wymalowano też napisy na kościele. Wymalowano tęczę, czyli symbol całego ruchu. Dla każdego cywilizowanego człowieka powinno być oczywiste, że tego typu wydarzenie powinno zostać potępione, ponieważ jest to nie tylko przestępczy akt wandalizmu, ale narusza to prawa osób, które są katolikami, prawa księży – mówił Dariusz Matecki, szczeciński radny, w czwartkowej audycji „Aktualnosci dnia” na antenie Radia Maryja.

Środowiska LGBT dopuściły się kolejnej profanacji. 9 października 2020 roku (w ostatnią sobotę) zaatakowały kościół św. Krzyża w Szczecinie. [czytaj więcej]

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę, że nie ma reakcji władz miasta i władz województwa na działania środowisk LGBT.

– W Szczecinie rządzi pan prezydent Piotr Krzystek, czyli dawna Platforma Obywatelska, w koalicji z Platformą Obywatelską, czyli ludźmi z naszego województwa takimi jak: pan Tomasz Grodzki, pan Sławomir Nitras, pan Bartosz Arłukowicz i pan marszałek Olgierd Geblewicz, który jest również z Platformy Obywatelskiej i zatrudnia pełnomocniczkę ds. równości, ds. kobiet – powiedział Dariusz Matecki.

Szczeciński radny wskazał, że nie jest to pierwszy tego typu atak środowisk LGBT w Szczecinie.

– Bardzo często na kościołach pojawiają się wulgarne napisy. Niedawno na terenie naszego miasta pojawiły się napisy wzywające do fizycznej eksterminacji księży Kościoła katolickiego, do eksterminacji biskupów. Wcześniej (ponad rok temu) został pobity ksiądz prałat na parafii. Trzech pijanych mężczyzn weszło do kościoła i pobiło księdza. Połamano krzyż w środku miasta, który był postawiony ku czci pomordowanych przez komunistów. I teraz te wydarzenia, gdzie jeden z pierwszych katolickich kościołów – po tym jak Polska wróciła do Szczecina po wojnie – został sprofanowany. Została zniszczona elewacja. Zniszczone zostały tablice ogłoszeniowe, na których wymalowano napis: >>Tylko LGBT<<. Wymalowano też napisy na kościele. Wymalowano tęczę, czyli symbol całego ruchu. Dla każdego cywilizowanego człowieka powinno być oczywiste, że tego typu wydarzenie powinno zostać potępione, ponieważ jest to nie tylko przestępczy akt wandalizmu, ale narusza to tak naprawdę prawa osób, które są katolikami, prawa księży. Wyobraźmy sobie, że w taki sposób zostałaby wymalowana synagoga bądź meczet. Sądzę, że wszystkie mainstreamowe media pisałyby o tym, jaka to w Polsce jest nietolerancja i faszyzm. A w tym przypadku w mainstreamowych mediach próbuje się to przemilczeć – podkreślił samorządowiec.

W Szczecinie od niedawna działa organizacja Fidei Defensor, której celem jest obrona praw chrześcijan. [więcej]

– Prawnicy pojechali od razu do księdza proboszcza i zaproponowali pomoc prawną i sprawa została zgłoszona na policję. (…) Powołana pełnomocniczka marszałka województwa zachodnio-pomorskiego ma za zadanie walczyć o równość, o tolerancję. Nie tylko nie potępiła tego aktu, ale porównała go do tego, co robili powstańcy na murach walczącej Warszawy. (…) To jest coś obrzydliwego, coś oburzającego porównać profanację kościoła, huligański wybryk przestępczy z działaniami ludźmi, których życie było zagrożone za to, że malują tego typu znaki. Dzisiaj życie osób LGBT w Polsce nie jest w żaden sposób zagrożone. Te osoby mają dokładnie takie same prawa, jak każda inna osoba. Mogą się zrzeszać. Mogą organizować swoje parady. Mogą robić dokładnie to samo, co każdy inny człowiek bez względu na wyznawaną wiarę i na swoją orientację seksualną. Jak widać, to im nie wystarcza i domagają się jeszcze czegoś więcej – zaznaczył Dariusz Matecki.

Należy pamiętać, że pod koniec lipca aktywiści LGBT przymocowali do figury Chrystusa w Warszawie tęczową flagę, a na twarzy Pana Jezusa umieścili maskę z anarchistycznymi symbolami. Tęczowe flagi pojawiły się na kilku stołecznych pomnikach, w tym na pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego i Mikołaja Kopernika. [czytaj więcej]

– Radni – osoby publiczne – nie mogą na takie coś przyzwalać. (…) Każdy może w Polsce wyrażać swoje poglądy. A dzisiaj chce się zamykać usta ludziom, którzy mają poglądy konserwatywne, którzy mają poglądy prokościelne, prokatolickie. Tego typu działania, jakie podejmuje >>Gazeta Wyborcza<< czy >>OKO.press<<, ale też największe portale internetowe typu Interia, Onet to jest tak naprawdę ciągłe szczucie na Kościół, ciągłe szczucie na księży Kościoła katolickiego. Jest to ciągłe przedstawianie kościoła, jako tego złego, który jest sprawcą przestępstw. A nigdzie nie przeczytamy, jak Kościół w Polsce pomaga, ilu osobom Kościół pomaga, ile prowadzi placówek, gdzie ludzie otrzymują bezpośrednią pomoc – podsumował szczeciński radny.     

Całą rozmowę z udziałem Dariusza Mateckiego w audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl