fot. facebook/Marzena Machałek

[TYLKO U NAS] M. Machałek: Matura z języka polskiego odbyła się we wszystkich szkołach, z jednym wyjątkiem

Egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym został przeprowadzony bezproblemowo z wyjątkiem jednej ze szkół, gdzie ewakuowano zdających. Maturzyści z tej szkoły przystąpią ponownie do egzaminu w czerwcu – powiedziała w poniedziałkowych ,,Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Marzena Machałek, wiceminister edukacji narodowej.

Zakończył się egzamin maturalny na poziomie podstawowym, obowiązkowy dla wszystkich zdających.

– Cieszy nas to, że matura z języka polskiego odbyła się wszędzie, prócz jednej szkoły, gdzie egzamin został przerwany i zdający przystąpią do niego w czerwcu. Dobrze, że mimo wszystko nie było większych problemów, odbyły się egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty, a teraz odbywają się matury, dzięki czemu młodzi ludzie będą mogli realizować swoje plany i marzenia – zaznaczyła Marzena Machałek, wiceminister edukacji narodowej.

Niektórzy uczniowie przez strajki nie zdążyli poprawić ocen i nie mogli przestąpić do egzaminów maturalnych.

– Uczniowie uczą się przez cały rok. Nauczyciele nie podejmowali decyzji o klasyfikacji na bazie nie trzech ostatnich tygodni, tylko całego roku. To są jednak sprawy wyjaśniane na podstawie wewnątrzszkolnego regulaminu oceniania. Jeżeli został on w jakimś stopniu złamany, to rodzice lub uczniowie – już dorośli – mogą się od tej oceny odwołać – mówiła Marzena Machałek.

Trwają rozmowy w podstolikach na temat jakości polskiej edukacji. Ministerstwo Edukacji Narodowej jest zadowolone z dotychczasowych dyskusji i liczy na dobre owoce obrad.

– Mam przyjemność przewodniczyć podstolikowi na temat jakości edukacji. Jest to bardzo dobra dyskusja. Mówimy nie tylko o egzaminach, ale o czymś z czym trudniej się zmierzyć, czyli o wartościach i wychowaniu uczniów przez nauczycieli (…). Myślę, że rozmowy, które odbywały się przy okrągłym stole i te przy podstolikach są ważne i przyniosą dobre owoce – podkreśliła gość poniedziałkowych ,,Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z Marzeną Machałek w poniedziałkowych ,,Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj] 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl