fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] M. Korzekwa-Kaliszuk: Jako Fundacja „Grupa Proelio” pokazujemy, że wybór, o który tak głośno krzyczy lewica, ma twarz konkretnego dziecka – to wybór o życiu lub śmierci

Mentalność aborcyjna, która przez wiele lat była kształtowana przez prawo, ciągle jeszcze jest obecna w sumieniach wielu osób. W kampanii „Każde życie jest cudem” pokazujemy, że wybór, o który tak głośno krzyczy dziś lewica, ma twarz konkretnego dziecka. To wybór o życiu lub śmierci konkretnego człowieka – powiedziała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, założyciel Fundacji „Grupa Proelio”, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

7 czerwca br. ruszyła kampania pro-life pod nazwą „Każde życie jest cudem”. Akcja została zorganizowana przez Fundację „Grupa Proelio”. W ramach kampanii ukazują się reportaże o historiach ludzi, którym groziła tzw. aborcja, a jednak żyją, ponieważ taką decyzję podjęli ich rodzice.

– Kampania „Każde życie jest cudem” pokazuje piękne i prawdziwe historie dzieci i ich rodzin. Są to dzieci, które z różnych powodów były zagrożone tzw. aborcją (…). Pokazujemy prawdę, czyli nie koloryzujemy niczego. Ukazujemy, że były trudne chwile w tych rodzinach, ale rodzice wybrali życie dziecka. Pokazujemy, że można być szczęśliwym mając dziecko z zespołem Downa lub inną chorobą – powiedziała psycholog.

W ramach kampanii zostanie przedstawionych ponad osiemdziesiąt historii ludzi, których zagrożenie tzw. aborcją było bardzo realne. Pierwsze reportaże są już dostępne na stronie cudżycia.pl oraz w mediach społecznościowych „Grupy Proelio”.

– To m.in. historia Marysi, która żyje na przekór diagnozom prenatalnym. Miała ona umrzeć zaraz po urodzeniu, bo tak mówili lekarze. Jednak Marysia urodziła się bez choroby, którą przewidywano – podkreśliła założycielka Fundacji „Grupa Proelio”.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk przypomniała, że w Polsce nie można już zabijać nienarodzonych dzieci z powodu podejrzenia choroby. Jednak to nie powstrzymuje niektórych rodziców i lekarzy, by dalej dokonywać tzw. aborcji.

– Mimo prawnego zakazu w dalszym ciągu wielu ludzi próbuje to robić. Ich mentalność aborcyjna, która przez wiele lat była kształtowana przez prawo, ciągle usypia sumienia wielu osób (…). W kampanii „Każde życie jest cudem” pokazujemy, że wybór, o który tak głośno krzyczy dziś Lewica, ma twarz konkretnego dziecka. To wybór o życiu lub śmierci konkretnego człowieka – wyjaśniła gość audycji „Aktualności dnia”.

Prawnik odwołała się również do raportu, nad którym w najbliższych dniach ma głosować Parlament Europejski. W dokumencie znajdują się zapisy wprost uznające ochronę życia poczętego za przemoc, a tzw. aborcję za prawo człowieka.

– Raporty i rezolucje to akty, które nie mają mocy wiążącej. Są to tzw. akty miękkiego prawa. Nie oznacza to jednak, że nie są one ważne. Ponadto pokazują, w jakim kierunku zmierza Unia Europejska. Raport zawiera stwierdzenia, które są sprzeczne z prawem międzynarodowym. Mam tutaj na myśli akty mówiące o podstawowych prawach każdego człowieka. Prawo do tzw. aborcji nie jest powszechnym standardem prawa międzynarodowego – mówiła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Gość audycji zachęciła do modlitwy za europosłów, by mieli odwagę sprzeciwić się tym zideologizowanym pomysłom.

– Za pomocą unijnych projektów próbuje się dziś demoralizować dzieci m.in. poprzez wprowadzanie agresywnej i wulgarnej edukacji seksualnej. Niestety te rzeczy dzieją się już od wielu lat na forum Unii Europejskiej – poinformowała założycielka Fundacji „Grupa Proelio”.

Rozmówczyni podkreśliła, że obecnie potrzeba modlitwy oraz wielu dobrych działań, by móc walczyć z ideologizacją Europy oraz cywilizacją śmierci.

– Nawet mała grupa ludzi, ale bardzo zaangażowanych, potrafi zdziałać bardzo dużo. Potrzebujemy, by ci politycy, którzy mają możliwość działania na forum Parlamentu Europejskiego, byli aktywni i budowali koalicję polityków i państw sprzeciwiających się tym groźnym ideologiom–powiedziała psycholog.

Cała rozmowa z Magdaleną Korzekwa-Kaliszuk dostępna jest [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj