By ubahnverleih - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=51680952

Od dziś obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy pociągów

Dziś wchodzi w życie wakacyjny rozkład jazdy pociągów. Oznacza to m.in. większą liczbę połączeń PKP Intercity, krótszy czas przejazdu na popularnych trasach i powrót połączeń dalekobieżnych do Zakopanego i Hajnówki.

 

Wakacje to czas, kiedy wzrasta zainteresowanie Polaków podróżami. PKP Intercity przekonuje, że postawienie na kolej będzie bardziej ekologiczne niż przejazd samochodem. Od niedzieli na polskie tory będzie wyjeżdżać 426 pociągów, czyli o 16 więcej niż podczas ubiegłorocznego okresu letniego. Pasażerowie znajdą w rozkładzie połączenia do znanych kurortów morskich i górskich.

– Łączymy miejscowości, jak Hel, Łeba, Ustka, Kołobrzeg. Mamy oferty do tych miejscowości m.in. z Warszawy, Lublina, Krakowa, Katowic czy Wrocławia. Dodatkowo w niektórych relacjach jest to np. wydłużenie Lublina, jak również miejscowość międzynarodowa, czyli czeski Bogumin. Jeśli chodzi o połączenie w góry, to Zakopane w okresie wakacji będzie przejezdne. Będą dogodne i bezpośrednie połączenia do Zakopanego z Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Bydgoszczy i Kielc – wskazywał Marek Chreniak, prezes zarządu PKP Intercity.

Na podlaskiej trasie do Hajnówki do pociągów regionalnych dołączą składy dalekobieżne. Mieszkańcy Podlasia, Mazowsza i turyści z innych regionów zyskają bezpośrednie połączenia z Warszawy i Gdyni. Na południu Polski pociągi dalekobieżne dojadą także w Bieszczady – do stacji Uherce.

O ok. 30 min. skróci się również czas przejazdu. Chodzi m.in. o relacje Wrocław-Poznań, Warszawa-Lublin, Kraków-Katowice i Kraków-Wrocław. Wakacyjna korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała do 28 sierpnia.

RIRM

drukuj