[TYLKO U NAS] M. Horała: Premier Morawiecki zaproponował w PE konkretne rozwiązania problemów Unii Europejskiej

To było wystąpienie polityka europejskiego dużego formatu, który nie ucieka od problemów, nie zamyka na nie oczu, ale proponuje konkretne rozwiązania. Premier przedstawił wizję tego, jak powinna wyglądać Unia Europejska i na jakich wartościach powinna być oparta – powiedział w rozmowie z reporterem TV Trwam Szymonem Kozupą Marcin Horała. Poseł PiS odniósł się do środowego przemówienia premiera Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim. Polityk wypowiedział się również o sporze wokół I prezes Sądu Najwyższego.

Przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim to była wizja pójścia do przodu – powiedział Marcin Horała.

Premier przedstawił wizję tego, jak powinna wyglądać Unia Europejska i na jakich wartościach powinna być oparta. Bardzo wyraźnie zostało podkreślone, że wartości chrześcijańskie to są korzenie Europy. Została również przedstawiona wizja polityki społecznej i gospodarczej, jaka w najbliższych latach powinna występować. To było wystąpienie polityka europejskiego dużego formatu, który nie ucieka od problemów, nie zamyka na nie oczu, ale proponuje konkretne rozwiązania – zaznaczył poseł PiS.

Brukselscy politycy muszą zacząć wyciągać wnioski ze swoich błędów – dodał.

Znacząca część elity europejskiej nie wyciąga wniosków z takich zdarzeń jak np. Brexit, a jedyną ich „receptą” jest to, aby robić ciągle to samo, ale jeszcze bardziej. Tymczasem są to sygnały ostrzegawcze, że coraz więcej ludzi w Europie nie utożsamia się z Unią Europejską i uważa, że projekt UE – pierwotnie dobry – skręca w złym kierunku i trzeba dokonać korekty kursu. To właśnie premier Morawiecki zaproponował – zaznaczył rozmówca TV Trwam.

Polityk odniósł się również do sporu wokół I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf.

Małgorzata Gersdorf jest wolnym człowiekiem. Może chodzić wszędzie, nawet do budynku Sądu Najwyższego. W sensie formalno-prawnym sytuacja jest jasna – jej kadencja mogłaby trwać dalej, ale wygasł jej stosunek czynnego sędziego. Stąd przestaje pełnić swoją funkcję – podkreślił Marcin Horała.

 

RIRM

drukuj