fot. PAP/Paweł Supernak

B. Szydło: W UE będziemy bronić interesu Polaków

W Unii Europejskiej będziemy zabiegać o polskie sprawy i bronić interesu Polaków – powiedziała była już wicepremier Beata Szydło. Przyszła europoseł podsumowała dotychczasową pracę w rządzie.

Beata Szydło przypomniała, że na początku kadencji głównym celem Zjednoczonej Prawicy była poprawa jakości życia obywateli.

Dziś możemy powiedzieć, że przywróciliśmy godność polskich rodzin – wskazała była wicepremier. Zaznaczyła, że dotyczy to nie tylko statusu majątkowego, ale również poczucia dumy z bycia Polakiem.

Beata Szydło wyraziła nadzieję, że kolejne lata przyniosą dalszy rozwój naszego kraju. Będziemy nad tym pracować w europarlamencie – podkreśliła.

– Pan wicepremier Piotr Gliński był członkiem Komitetu Społecznego wtedy, kiedy ja mu szefowałam. W tej chwili przejmie obowiązki szefa tego zespołu. Jest jeszcze co najmniej kilka projektów, które zostaną do końca tej kadencji przyjęte – wskazała Beata Szydło.

Beatę Szydło na stanowisku szefa Komitetu Społecznego Rady Ministrów zastąpi wicepremier Piotr Gliński.

Resortem rodziny, pracy i polityki społecznej pokieruje Bożena Borys-Szopa. Dariusz Piontkowski będzie szefem resortu edukacji. Michał Dworczyk oraz Michał Woś zostali powołani na urząd ministra – członka Rady Ministrów.

Minister Jacek Sasin będzie pełnił urząd wicepremiera. Z kolei nowym ministrem finansów został Marian Banaś, a na fotelu szefa MSWiA zasiądzie Elżbieta Witek.

RIRM

drukuj