fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] M. Guziak-Nowak: Państwo, które pozwala zabijać bezbronne dzieci, to wcale nie jest państwo ludzi wolnych, tylko państwo tyrańskie

Ojciec Święty prowadził nas w myśleniu o człowieku ku afirmacji życia, ku przyjęciu każdego dziecka jako dar. Przypominał, że państwo, które pozwala zabijać bezbronne dzieci, to wcale nie jest państwo ludzi wolnych, którzy mają „prawo do aborcji”, tylko jest to państwo tyrańskie – akcentowała Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Dobiega końca Nowenna Życia o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w czwartek, 22 października, podejmą decyzję w sprawie konstytucyjności tzw. aborcji eugenicznej. Modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II rozpoczęła się 13 października. Akcję zainicjowało Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. [czytaj więcej]

– Rozważania na każdy dzień zawierają piękne myśli i przesłania św. Jana Pawła II. Ojciec Święty prowadził nas w myśleniu o człowieku ku afirmacji życia, ku przyjęciu każdego dziecka jako dar. Przypominał, że państwo, które pozwala zabijać bezbronne dzieci, to wcale nie jest państwo ludzi wolnych, którzy mają „prawo do aborcji”, tylko jest to państwo tyrańskie. W jednym dniu nowenny czytaliśmy rozważania, że miarą cywilizacji – uniwersalną, ponadczasową i obejmującą wszystkie kultury – jest stosunek do życia. A cywilizacja, która odrzuca bezbronnych, zasługuje na miano barbarzyńskie – podkreślała Magdalena Guziak-Nowak.

Gość „Aktualności dnia” powołała się na słowa Matki Teresy z Kalkuty skierowane w liście do Polaków w 1996 roku, która napisała wówczas, że „największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest aborcja”, ponieważ „jeśli matce wolno zabić dziecko, to cóż może powstrzymać ciebie i mnie, abyśmy się nawzajem nie pozabijali”.

– W ostatnim dniu nowenny Papież prowadzi nas w rozważaniu, nawiązując do słów Matki Teresy. Ona powiedziała kiedyś w rozmowie z Janem Pawłem II: „Jeśli usłyszycie, że jakaś kobieta nie chce dziecka i postanowiła przerwać ciążę, postarajcie się ją przekonać, aby dziecko oddała mnie. Ja będę je kochała, dostrzegając w nim znak Bożej miłości”. Chcemy przez to powiedzieć, że odpowiedzią na trudną sytuację nigdy nie może być śmierć, ale zawsze miłość. Wiemy, że argumenty medyczne, prawne, społeczne są po naszej stronie, ale nie chcemy prowadzić dyskusji tylko w oparciu o tzw. twarde dane. Celem środowiska pro-life jest pokazanie, że są ludzie, którzy naprawdę każde dziecko przyjmą z miłością – zaznaczyła sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Magdalena Guziak-Nowak wspomniała, że św. Jan Paweł II zwracał też uwagę na manipulacje środowisk aborcyjnych, „które zabójstwo dziecka w najwcześniejszym etapie rozwoju zaczęły nazywać prawem”.

– Środowiska skrajnie pro-aborcyjne rysują swoją wizję świata, tworzą swoje pojęcia. Bardzo sobie upodobały w ostatnim czasie sformułowanie „aborcja embriopatologiczna”. To jest pomieszanie pojęć. Ci, którzy są za aborcją, nie mówią o aborcji eugenicznej, bo w tym sformułowaniu już zawiera się prawda o procederze – eugenika to selekcja osób na mniej i bardziej wartościowe; to przemoc silniejszych nad słabszymi; to dyskryminacja. Dla środowisk pro-aborcyjnych lepiej jest powiedzieć „aborcja embriopatologiczna”, przez co winy nie ponosi kobieta, lekarz, wadliwe prawo czy polityk, które to prawo stanowił, tylko embrion – odczłowieczony mały człowiek, bo jest patologiczny – akcentowała gość „Aktualności dnia”.

– Środowiska pro-aborcyjne wmawiają nam też, że uznanie niekonstytucyjności przesłanki eugenicznej to będzie czwarty rozbiór Polski od środka. Przed Trybunałem Konstytucyjnym od wielu dni pojawiają się plakaty z hasłami: „Wyrok na kobiety” czy „Piekło kobiet”. (…) Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która została wybrana do Sejmu z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, powiedziała, że ochrona dzieci podejrzanych o choroby jest krokiem w kierunku legalizacji tortur – dodała.

Całą rozmowę z Magdaleną Guziak-Nowak w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj