Rozpoczęła się Nowenna Życia o mądrość i odwagę dla sędziów TK

Dzisiaj ruszyła Nowenna Życia o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Do 21 października będzie trwała modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, o dobry wyrok w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. Dzień później 22 października TK ma orzec, czy tzw. przesłanka eugeniczna, która pozwala na zabicie dziecka poczętego ze względu na podejrzenie ciężkiej i nieuleczalnej choroby, jest zgodna z ustawą zasadniczą.

[Pierwszy dzień Nowenny Życia] 

Opublikowany przez Radio Maryja Wtorek, 13 października 2020

Środowiska pro-life od wielu lat wskazują, że jest ona sprzeczna z polskim prawem, powołując się m.in. na art. 38 konstytucji.

Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, które zainicjowało modlitewną akcję, zachęca do włączenia się w tę inicjatywę.

– Mamy wielką nadzieję, że w tej sprawie rozleje się „morze modlitwy”. Zachęcamy do tego, by pomodlić się w domu na różańcu i zgłosić swoją chęć modlitwy, po to, by sędziowie wiedzieli, że naprawdę wiele osób się za nimi wstawia. Chcemy po raz kolejny pokazać, że to nie jest sprawa, która jest ważna tylko dla Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, że to nie jest sprawa ważna tylko dla słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam. Jest to rzecz, która leży na sercu tysiącom obywateli – powiedziała Magdalena Guziak-Nowak.

Każdego roku w Polsce ze względu na tzw. przesłankę eugeniczną zabija się ponad 1000 nienarodzonych dzieci.

 

RIRM

drukuj