fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] M. Czarnik: Kurator, który staje w obronie dzieci, zostaje zdymisjonowany. Bardzo życzylibyśmy sobie, żeby minister edukacji stanął po stronie rodziców i obowiązującego prawa

Bardzo życzylibyśmy sobie, żeby minister edukacji stanął po stronie rodziców i po stronie obowiązującego prawa. Działania organizacji LGBT są ewidentnie sprzeczne z polskimi przepisami prawnymi. Kurator, który staje w obronie dzieci, zostaje zdymisjonowany. Nie możemy się na to zgodzić – akcentowała Magdalena Czarnik w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja. Wiceprezes Stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci odniosła się w ten sposób do odwołania Grzegorza Wierzchowskiego ze stanowiska łódzkiego kuratora oświaty.

Jest dymisja łódzkiego kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego. Środowiska lewicowe świętują i twierdzą, że ma to związek z wypowiedzią kuratora na antenie TV Trwam o ideologii LGBT. Przeczy temu Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wyjaśnień w tej sprawie żąda Solidarna Polska. [czytaj więcej]

W czwartek Grzegorz Wierzchowski wraz z Barbarą Nowak, małopolską kurator oświaty, występowali w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie Telewizji Trwam. Kuratorzy dokonywali oceny zdalnego nauczania, a także wskazywali na zagrożenia, które wpływają na edukację i kreowanie konkretnego światopoglądu wśród dzieci i młodzieży.

– Bardzo mądrze wypowiadali się oboje na temat potrzeby ochrony dzieci w szkołach przed zagrożeniami aktywistów LGBT. Mówili konkretnie, na czym te zagrożenia polegają, jak bardzo potrzebna jest współpraca mądrych rodziców z mądrymi nauczycielami, żeby dzieci przed tym ochronić. To był temat szeroko przez nich omawiany w bardzo kompetentny sposób – oceniła Magdalena Czarnik.

– Grzegorz Wierzchowski jest jedyny, poza pozostałymi kuratorami, który odważnie wspiera głos Barbary Nowak i również podejmuje działania – przeprowadza kontrole szkół, zagląda tam, gdzie są zgłaszane sytuacje, które nie powinny mieć miejsca w szkołach. Nie tylko mówi, ale również działa – zaznaczyła.

Wiceprezes Stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci podkreśliła, że działacze stowarzyszenia są oburzeni faktem odwołania z funkcji łódzkiego kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego przez ministra Dariusza Piontkowskiego, który – jak dodała – powinien stanąć w obronie rodziców i dzieci, a także obowiązującego prawa.

– Chcielibyśmy bardzo, żeby to minister Dariusz Piontkowski stanął w obronie dzieci i żeby od niego wyszły wytyczne do wszystkich kuratorów na ten temat. Do tej pory nie doczekaliśmy się takich wytycznych, mimo że pisaliśmy listy z podpisanymi organizacjami prorodzinnymi i otrzymujemy odpowiedzi z ministerstwa, które są po prostu pustymi słowami, nic nieznaczącymi; które mają nas zapewnić, że wszystko jest w porządku, podczas gdy mamy zebrane przykłady z wielu szkół, gdzie rodzice i nauczyciele zgłaszają nam o parszywych działaniach seksualizujących na dzieciach – wskazywała Magdalena Czarnik.

– Bardzo życzylibyśmy sobie, żeby minister edukacji stanął po stronie rodziców i po stronie obowiązującego prawa, bo nasze działania są zgodne z prawem, natomiast działania organizacji LGBT są ewidentnie sprzeczne z polskimi przepisami prawnymi. Jeśli dociera do nas taka informacja, to może ona świadczyć o tym, że my – rodzice – i nasza troska o dzieci ma się w ten sposób kończyć, że kurator, który staje w obronie dzieci, zostaje zdymisjonowany. Nie możemy się na to zgodzić, więc będziemy protestować – zapowiedziała.

radiomaryja.pl

drukuj