fot. PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] Ks. prof. Paweł Bortkiewicz: Instytucje kościelne nie powinny pozwalać gazetom katolickim na wprowadzanie wiernych w błąd

Tym środowiskom zależy na tym, żeby wprowadzać w błąd. Nie możemy liczyć na dobrą wolę tych środowisk, aby stanęły na gruncie uczciwości i rzetelności samookreślenia – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Odniósł się w ten sposób do artykułu Bartosza Bartosika imitującego list biskupów w sprawie środowisk LGBT.

„Gazeta Wyborcza” przedrukowywała artykuł Bartosza Bartosika stylizowany na list biskupów w sprawie środowiska LGBT i praw pracowniczych. Jest to odpowiedź na autentyczny list Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich z 5 lipca 2019 roku.

– Odbieram to wręcz jako manipulację w złym stylu. Gdyby jeszcze pod tytułem była w nawiasie dodana informacja, która znalazła się na końcu, o tym, że jednak nie jest to list biskupów, to można byłoby uznać to za zabieg stylistyczny. Mamy tu jednak do czynienia ze zjawiskiem, które niepokoi – wskazał ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Artykuły niezgodne z prawdą czy przekłamujące istotę Kościoła pojawiają się także w prasie, która w domyśle ma być katolicka.

– Tym środowiskom zależy na tym, żeby wprowadzać w błąd. Nie możemy liczyć na dobrą wolę tych środowisk, aby stanęły na gruncie uczciwości i rzetelności samookreślenia – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Część tych pism podlega nawet pod instytucje kościelne.

– Myślę, że tutaj rzeczywiście jest czas, aby te instytucje podjęły stosowne działania. Mam nadzieję, że nie będą dopuszczać do tego, by katolicy byli wprowadzani w błąd – zaznaczył.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem ks. prof. Bortkiewicza można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl