fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Ideologia gender nie ma prawa obecności w edukacji

Ideologia gender jest pozbawiona słowa „miłość”. Nastawia się to na seks-edukację, co pokazuje, jak bardzo jest to zideologizowane. Bo gender jest ideologią, która nie ma prawa obecności w edukacji – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Parafia św. Ludwika i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach-Panewnikach poinformowała aktach wandalizmu i zbezczeszczeniu czterech kaplic różańcowych na Kalwarii Panewnickiej. Na rzeźbach i drzwiach namalowano czarną farbą m.in. napisy „Ave satan” czy pentagramy. Sprawcy są poszukiwani. Więcej [tutaj].

– To jest odwieczna walka i można powiedzieć, że nie dzieje się tutaj nic nowego. Mogłaby się pojawiać pokusa bierności i przyzwyczajenie. Ale do tego przyzwyczajać się nie wolno. Zło jest bardzo niszczącą sferą życia człowieka. Ta walka przybiera coraz to nowe oblicza. To jest walka, która przybiera dzisiaj na sile, bo jest to walka, która ma wymiar cywilizacyjny – walczy się dzisiaj z Jezusem i Kościołem – podkreślił ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

W mediach głośno jest ostatnio o pedofilii w Kościele. Liberalne media z uwagą przyglądały się szczytowi związanym z wykorzystaniem seksualnym dzieci. Relacja medialna miała służyć pokazaniu Kościoła w złym świetle.

– Pytanie zasadnicze, czy chodzi tu o oczyszczenie Kościoła. Raczej chodzi o zniszczenie Kościoła w tym sensie, żeby pokazać brak wiarygodności Kościoła. Ponad 90 proc. przypadków pedofilii ma miejsce poza Kościołem i nie mamy tam najmniejszego aktu z tą patologią – zaznaczył ks. Profesor.

Jednocześnie do walki z Kościołem toczy się natomiast propagowanie środowisk LGBT.

– Elementem tych środowisk jest edukacja seksualna, która na każdym etapie swojego istnienia domaga się masturbacji uczestników tej edukacji pod kontrolą seks-edukatorów. To typowe zachowania pedofilskie i przymuszanie dzieci i młodzieży do zachować seksualnych. Nie tylko nie ma protestu wobec tych działań, ale są one narzucane. Można mówić tu o schizofrenii działania. Liberalna strona nie walczy o zaprzestanie zła, jakim jest pedofilia, ale o zniszczenie Kościoła – dodał.

– Ideologia gender jest pozbawiona słowa „miłość”. Nastawia się to na seks-edukację, co pokazuje, jak bardzo jest to zideologizowane. Bo gender jest ideologią, która nie ma prawa obecności w edukacji – wskazał ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem ks. prof. Bortkiewicza można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl