fot. kul.pl

[TYLKO U NAS] Ks. prof. A. Maryniarczyk: Bez zakorzenienia naszego życia w Chrystusie i zawierzenia go Jego Matce – będziemy skazani na błądzenie

Bez zakorzenienia naszego życia w Chrystusie i zawierzenia go Jego Matce będziemy skazani na błądzenie. Będziemy tracić wiarę, gubić orientację celu naszej drogi, będzie słabła nasza ufność i nadzieja, a zacznie wkradać się zwątpienie. Dlatego tym bardziej sięgajmy po Boską pomoc – zachęcał ks. prof. Andrzej Maryniarczyk w swoim felietonie z cyklu „Spróbuj pomyśleć” na antenie Radia Maryja.

Autor felietonu przytoczył słowa ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, które napisał po śmierci ks. prymasa Augusta Hlonda: „Tak często radowałem się myślą, że w niezwykle trudnej sytuacji Kościoła w Polsce błogosławieństwem jest jego sternik, pewną dłonią prowadzący Kościół przez odmęty dziejów”. Felietonista dodał, że Prymas Tysiąclecia zrozumiał, że siłą każdego sternika Kościoła jest Chrystus i Jego Matka.

– Jeśli w czasach mocowania się Kościoła polskiego z przeciwnościami, ze złem, ze słabościami przyjdzie zwycięstwo, to będzie to zwycięstwo przez Maryję. Na naszych oczach rozgrywa się nie tylko dramat pandemii koronawirua, ale także Kościół przeżywa różnego rodzaju zmagania się ze złem, własnymi słabościami, trudnościami; również my w swoim życiu osobistym i rodzinnym potykamy się o różne problemy, zwątpienia, niepewności. Przywołujmy zatem wielkie postaci polskich sterników i przewodników po naszym życiu wiary i Kościoła. Uczmy się od nich, że siła i odwaga Sługi Bożego ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego, a także siła i apostolska gorliwość św. Jana Pawła II brały się przede wszystkim z ich zawierzenia oraz przylgnięcia do Chrystusa i Jego Matki – akcentował ks. prof. Andrzej Maryniarczyk.

Duchowny zaznaczył, że dobry sternik zarzuca kotwicę i umacnia swe życie w tym, co jest wieczne i niezmienne.

– Bez zakorzenienia naszego życia w Chrystusie i zawierzenia go Jego Matce będziemy skazani na błądzenie. Będziemy tracić wiarę, gubić orientację celu naszej drogi, będzie słabła nasza ufność i nadzieja, a zacznie wkradać się zwątpienie. Dlatego tym bardziej sięgajmy po Boską pomoc – podkreślał gość Radia Maryja.       

Cały felieton ks. prof. Andrzeja Maryniarczyka można odsłuchać [tutaj]. 

 

radiomaryja.pl

drukuj