fot. kul.pl

[TYLKO U NAS] Ks. prof. A. Maryniarczyk: Ogłaszanie kataklizmów z powodu ocieplenia klimatu skutkuje tym, by przestał rodzić się człowiek

Ogłaszanie kataklizmów z powodu ocieplenia klimatu skutkuje dziś najbardziej absurdalnymi wnioskami, aż do takich, by przestał rodzić się człowiek i żyć na ziemi, bo on najbardziej przyczynia się do ocieplenia, gdyż za ocieplenie winny jest patriarchat, jak czytamy w manifeście klimatycznym z Madrytu – mówił w felietonie pt. „Spróbuj pomyśleć” na antenie Radia Maryja ks. prof. Andrzej Maryniarczyk.

Ks. prof. Andrzej Maryniarczyk zwrócił uwagę, że w styczniu w „Gościu Niedzielnym” opublikowano artykuł, w którym czytamy, że ropa na świecie miała się skończyć do 1975 roku.

– Dwa lata później alarmowano, że wkrótce zadusimy się i zagłodzimy wskutek przeludnienia. W 1970 r. straszono nową epoką lodowcową, która miała się zacząć w okolicach 2000 roku. Wątek zlodowacenia pojawił się w mediach jeszcze kilkakrotnie. Proces ten miał się zacząć w 2020 roku. Potem była dziura ozonowa i globalne ocieplenie. Wiceprezydent USA – za czasów Clintona – Al. Gore – otrzymał pokojową nagrodę nobla za walkę z efektem cieplarnianym. Głośnym echem w naszym kraju odbił się fragment jego książki zatytułowanej „Ziemia w równowadze”, wydanej w 2007 roku. W książce tej donosił, że na pewnych obszarach w Polsce dzieci są regularnie zabierane do głębokich kopalń, by odetchnęły od zanieczyszczeń i różnego rodzaju gazów obecnych w powietrzu – pewnie chodziło o Wieliczkę – mówił duchowny.

Gość Radia Maryja zaznaczył, że „można powiedzieć, że to jest takie bajanie, jak ogłaszanie przez poszczególne sekty dat końca świata”.

–  Jednak jest w tym wielka różnica. Zapowiadane przez religijne sekty daty końca świata zasadniczo niczego w tym świecie nie zmieniają, zaś zapowiadane kataklizmy przez ideologów ekologizmu, pociągają za sobą określone działania społeczne. I tak ogłoszony problem przeludnienia, a co za tym idzie i głodu, zaowocował upowszechnienie aborcji i sterylizacji. Ogłaszanie kataklizmów z powodu ocieplenia klimatu skutkuje dziś najbardziej absurdalnymi wnioskami, aż do takich, by przestał rodzić się człowiek i żyć na ziemi, bo on najbardziej przyczynia się do ocieplenia, gdyż za ocieplenie winny jest patriarchat, jak czytamy w manifeście klimatycznym z Madrytu – podkreślił.

Ks. prof. Andrzej Maryniarczyk zaakcentował, że „absurdy i niebezpieczeństwa ideologii ekologizmu można dziś mnożyć”.

– Na te absurdy, ale i niebezpieczeństwa, zwrócił uwagę ks. abp Marek Jędraszewski, który wywołał furię ataku ideologów ekologizmu, bo ekologizm rodzi się najpierw w głowie, później prowadzi do konkretnego działania. I tak ideologia ekologizmu staje się największym ekologicznym zanieczyszczeniem i zagrożeniem dla rozumu ludzkiego. (…) Po pierwsze, musimy pamiętać, że każda ideologia jest produktem ludzkiego rozumu. Jej niebezpieczeństwo wyraża się w tym, że przybiera pozory słusznej wizji. Jednak jak mawiał śp. o. Krąpiec: Nie ma tak głupiej teorii, która by jakoś nie przylegała do rzeczywistości, ale to nie oznacza, że taka jest rzeczywistość. Nie dajmy sobie odebrać zdroworozsądkowego patrzenia na świat – powiedział.

– Po drugie, zachowajmy czujność. Pamiętajmy, że skonstruowana ideologia staje się podstawą formowania zasad organizowania życia indywidualnego i społecznego, co przejawia się w modelowaniu i w formowaniu: świata, człowieka, rodziny i kultury odpowiednio do skrojonej ideologii, i prowadzi do destrukcji świata i człowieka. Po trzecie, brońmy natury, pamiętając, że ideologie genderyzmu czy ekologizmu odrzucają naturę: naturę człowieka, naturę świata, naturę zwierząt i roślin. A więc odrzucają stałe zasady działania, wpisane w rzeczach przez Stwórcę, którymi kierują się poszczególne stworzenia. Działania zaś według zasad natury – w odróżnieniu od działania według zasad ideologii – zawsze nakierowane są na osiągnięcie dobra indywidualnych rzeczy, a w tym w sposób szczególny człowieka – podsumował ks. prof. Andrzej Maryniarczyk.

Cały felieton z cyklu „Spróbuj pomyśleć” ks. prof. Andrzeja Maryniarczyka można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

 

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl