By Stanisław Szewczyk - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50934521

Poznań: radni zagłosują nad tzw. kartą równości podczas kolejnej sesji

Radni Poznania nie zajęli się tzw. Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Wprowadzenia założeń tego dokumentu chcą samorządowcy Koalicji Obywatelskiej, przeciwni temu są radni Prawa i Sprawiedliwości, a także pro-rodzinne organizacje i wielu mieszkańców.

Zaplanowane na poniedziałek głosowanie na sesji rady miasta poprzedziła burzliwa dyskusja. Radni PiS-u oraz obecni na spotkaniu poznaniacy wskazywali na zagrożenia m.in. dla rodziny i małżeństwa, które może przynieść tzw. karta równości. Przykłady innych miast, które przyjęły dokument, pokazują, że pod szczytnymi hasłami przemycane są ideologiczne treści gender. Ostatecznie głosowanie nad tzw. Europejską Kartą Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym odbędzie się na kolejnej sesji rady miejskiej.

Dokument jest zbyt ogólnikowy. W takich przypadkach nie wiadomo, co się kryje pod poszczególnymi zapisami – ocenił radny PiS z Poznania Mateusz Rozmiarek.

Pod płaszczykiem ogólników mogą być przemycane różnego rodzaju treści, które być może będą uderzały chociażby w podstawowy system związany z zakładaniem rodziny. Dlatego też musimy się odpowiednio przyglądać takiemu dokumentowi. Cieszyliśmy się, gdy w grudniu dokument ten zszedł z porządku obrad sesji Rady Miasta Poznania, ponieważ zakładaliśmy, że jest tam wiele wątpliwości, które należy rozwiać. Okazuje się jednak, że on wraca w niezbyt zmienionym stanie. Dokładniej analizując poszczególne jego zapisy okazuje się, że niektóre punkty są sprzeczne z polskim ustawodawstwem, wobec czego przyjęcie takiego dokumentu powoduje pewnego rodzaju przyjęcie uchwały, która zostanie zaskarżona na wyższym szczeblu – wyjaśnił Mateusz Rozmiarek.

Przeciwko karcie protestowała m.in. Społeczna Rada Edukacji i Wychowania „Rodzinny Poznań”.

Tzw. Europejską Kartę Równości w Życiu Lokalnym wprowadzono w 2006 r. przez Radę Gmin i Regionów Europy. Jest adresowana do władz lokalnych na terenie Europy. Dokument, jak twierdzą autorzy, ma promować równość kobiet i mężczyzn oraz pomóc walczyć ze stereotypami wynikającymi z płci. Podpisanie karty jest dobrowolne. Warto zwrócić uwagę, że podobne hasła głoszą ideolodzy gender.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl