fot. pixabay.com

Wlk. Brytania: Lekarz oskarżony o niestosowanie „języka gender” odwołał się od wyroku

Lekarz z Wielkiej Brytanii, który został zwolniony za odmowę zwracania się do pacjentów z użyciem nowych zaimków gender, złożył apelację. Odwołanie wiąże się z orzeczeniem, jakie wydał sąd, stwierdzając, że poglądy na temat płci „nie są godne szacunku w demokratycznym społeczeństwie”. Brytyjczyk podkreśla, że wyrok wymaga od chrześcijan „wiary w ideologię transpłciową” i jest to forma totalitaryzmu, której absolutnie nie można zaakceptować. O sprawie informuje portal marsz.info

Brytyjczyk, David Mackereth, to lekarz z blisko trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym. W 2018 roku został zwolniony z pracy w izbie przyjęć, ponieważ odmawiał identyfikacji pacjentów na podstawie ich wybranej płci, a nie płci biologicznej.

W wyroku wydanym przez sąd w 2019 roku stwierdzono, że poglądy lekarza na temat płci „nie są godne szacunku w demokratycznym społeczeństwie” i „nie można ich pogodzić z poszanowaniem godności ludzkiej”.

Brytyjski lekarz nie pozostał jednak bierny i złożył apelację od wyroku. Podkreślił, że jego sprawa dotyczy każdego, kto jest zaniepokojony ograniczeniami językowymi narzucanymi przez ideologię transpłciową. Ta sprawa – jak zauważył lekarz – dobrze ilustruje to, co dzieje się, gdy wprowadza się „prawo przeciwko homofobii”. Nie kryje on również swojej wiary. Jest bowiem chrześcijaninem i jego prawa chroni prawo państwowe.

Sprawa zostanie rozpatrzona w dniach 28-29 marca br. przez Sąd Apelacyjny ds. Zatrudnienia.

marsz.info/ ProVitaeFamiglia.it 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl