fot. wsksim

[TYLKO U NAS] Ks. prof. A. Maryniarczyk: Jako ludzie wierzący wiemy, że siłą naszej ojczyzny i narodu jest moc zawarta w sile naszej wiary i modlitwy

Jako ludzie wierzący wiemy, że siłą naszej ojczyzny i narodu jest moc zawarta w sile naszej wiary, modlitwy, uczynków miłosierdzia, a przede wszystkim w sile naszego świadectwa – mówił ks. prof. Andrzej Maryniarczyk w felietonie z cyklu „Spróbuj pomyśleć” w Radiu Maryja.

W maju obecnego roku świadectwem swojej wiary podzielił się z amerykańskimi studentami wiceprezydent USA Mike Pence.

– Do kończących naukę studentów w maju 2019 roku przemawiał wiceprezydent USA na terenie potężnego kampusu Liberty University w stanie Wirginia. Mówił on wówczas o wartościach i o tym, co jako młodzi ludzie mają wnieść w życie społeczne. Jednak jego słowa były bardzo inne od tych, które wypowiadają politycy odwołujący się do religii – powiedział kapłan.

Mike Pence mówił o swoim doświadczeniu wiary, którą odnalazł w czasie studiów – dodał.

– „Zacząłem poznawać ludzi, którzy mieli coś, czego ja nie miałem. Nie była to tylko pewność siebie czy serdeczność, to były radość i pokój niezależnie od okoliczności. To mnie pociągnęło”. Mike Pence wspominał, jak nagle zaczął pragnąć nosić na piersi taki krzyż, jaki nosił jego kolega. „On wtedy powiedział mi słowa, których nie zapomnę do końca życia. Mike najpierw musisz zacząć nosić go w sercu, zanim nałożysz go na szyję” – mówił wiceprezydent USA. Zakończył swoje świadectwo wspomnieniem festiwalu chrześcijańskiego, na którym usłyszał słowa Ewangelii „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał” – przytoczył felietonista.

Wiceprezydent USA kontynuował wówczas swoje przemówienie do zgromadzonych studentów.

– „Wtedy słowa brzmiały inaczej. Siedząc na zboczu góry, zdałem sobie sprawę, że Bóg tak umiłował mnie, że dał swojego Syna, aby mnie uratować”. Potem podsumował mówiąc „Tej nocy wyznałem wiarę w Jezusa Chrystusa jako mojego osobistego Pana i Zbawiciela. I to wszystko zmieniło w moim życiu”. Oto piękne świadectwo obecnego wiceprezydenta USA. Jako ludzie wierzący wiemy, że siłą naszej ojczyzny i narodu jest moc zawarta w sile naszej wiary, modlitwy, uczynków miłosierdzia, a przede wszystkim w sile naszego świadectwa – podsumował ks. prof. Andrzej Maryniarczyk.

Cały felieton ks. prof. Andrzej Maryniarczyka z cyklu „Spróbuj pomyśleć” można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl