[TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: W mediach emitowanych jest ponad 2,5 tys. godzin reklam piwa

Tworzenie bezpiecznego środowiska dla Polaków, zwłaszcza dzieci i młodzieży, wymaga likwidacji reklamy oraz ograniczenia fizycznej i ekonomicznej dostępności do alkoholu – powiedział przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych ks. bp. Tadeusz Bronakowski w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” w TV Trwam.

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych odniósł się do problemu, jakim jest łatwość w pozyskaniu alkoholu przez dzieci i młodzież. Zdaniem autora felietonu potrzebna jest radykalna zmiana prawa, która uniemożliwiłaby zakup wysokoprocentowych napojów przez osoby nieletnie.

– Konieczny jest stanowczy sprzeciw instytucji państwowych wobec zgody na reklamę alkoholu, która zniszczyła już życie ogromnej liczby Polaków, zwłaszcza młodego pokolenia – podkreślił.

Ks. bp Tadeusz Bronakowski ocenił, że producenci alkoholu oraz reklamodawcy wykorzystują manipulację i kłamstwo, by pozyskać jak największą liczbę konsumentów.

– Zanim zacznie się biologiczne uzależnienie, zniewolone zostają zmysły. To zniewolenie mentalności ogółu społeczeństwa. To zawładnięcie widzimy niemal na każdym kroku. W mediach emitowanych jest ponad 2,5 tys. godzin reklam piwa, a gdy mówimy o zakazie reklam, to chór fałszywych ekspertów krzyczy, że reklama nie działa (…).  To bezczelność i zbrodnia w kraju, w którym milionowa rzesza dzieci żyje w rodzinach doświadczających dramatu uzależnienia – wskazał Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Duchowny zwrócił również uwagę na problem, jakim jest duża ilość punktów sprzedaży alkoholu. Przewyższa ona czterokrotnie liczbę wskazaną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

– 1 punkt na 275 mieszkańców to skandal. Jednak wielu skorumpowanych i  wrogich człowiekowi samorządowców zwiększa ich liczbę. Dostępność do alkoholu ma wpływ na wielkość konsumpcji, a ta z kolei na rozpowszechnianie problemu – zaznaczył ksiądz biskup.

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych podkreślił rolę radnych, którzy w trosce o dobro Polaków powinni ograniczać dostęp do alkoholu.

– Tworzenie bezpiecznego środowiska dla Polaków, zwłaszcza dzieci i młodzieży, wymaga likwidacji reklamy oraz ograniczenia fizycznej i ekonomicznej dostępności do alkoholu – podkreślił.

radiomaryja.pl

drukuj