fot. PAP/EPA

Amerykańskie media komentują spotkanie prezydentów D. Trumpa i A. Dudy

Amerykańskie media komentują środowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem. Agencje skupiły się przede wszystkim na kwestii dotyczącej obecności żołnierzy USA na terenie naszego kraju.

Było to już piąte oficjalne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przywódcą USA Donaldem Trumpem. Rozmowy dotyczyły m.in. współpracy gospodarczej i cyberbezpieczeństwa, a także bezpieczeństwa energetycznego i militarnego.

To ten ostatni punkt skomentowały amerykańskie media. Agencje skupiły się na planach przerzucenia części amerykańskich wojsk z Niemiec do Polski.

„Jestem tym bardzo rozczarowany, użyjmy tego słowa – to ogromny zawód. Będziemy zatem redukować nasze siły w Niemczech. Niektórzy wrócą do domu, niektórzy zostaną przeniesieni w inne miejsca, a Polska będzie jednym z takich miejsc” – zacytował słowa Donalda Trumpa, dziennik „The Wall Street Journal”.

Gazeta zwróciła uwagę, że żaden z prezydentów nie określił, ilu konkretnie żołnierzy trafi do Polski. Media komentowały także kwestię wyborów prezydenckich w naszym kraju, miliardowej inwestycji Google, a także plany dotyczące współpracy medycznej i projekty związane z gospodarką nuklearną.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl