fot. PAP/Maciej Kulczyński

MSZ wysłało do Azerbejdżanu samolot ze środkami ochrony

Samolot wojskowy ze środkami ochronnymi dla Azerbejdżanu wyleciał w czwartek z wrocławskiego lotniska. W ramach pomocy w walce ze skutkami pandemii polskie MSZ wysłało do Azerbejdżanu sprzęt o wartości 90 tys. zł, a łączna wartość akcji pomocowej dla krajów Kaukazu Południowego to ok. 400 tys. zł.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1276065745261268993

Polskie MSZ w ramach pomocy w walce ze skutkami pandemii wysłało do Azerbejdżanu maseczki, rękawiczki oraz płyn do dezynfekcji. Wartość tego sprzętu to 90 tys. zł. Akcje pomocową wsparła Agencja Rezerw Materiałowych i Ministerstwo Zdrowia.

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński podczas konferencji prasowej na płycie wrocławskiego lotniska podkreślił, że wysyłana pomoc jest bardzo ważna dla współpracy polsko-azerbejdżańskiej i współpracy Polski z krajami Partnerstwa Wschodniego.

Dodał, że to kolejna z serii dostawa pomocy humanitarnej w walce z pandemią COVID-19, którą realizuje polskiej MSZ.

„Pandemia całkowicie zmieniła politykę humanitarną na całym świecie; w momencie kiedy wybuchła wiedzieliśmy, że nasza pomoc międzynarodowa będzie musiała w zaznaczanym stopni skupić się na walce z jej skutkami, a więc na wsparciu systemów ochrony zdrowia”– powiedział Paweł Jabłoński.

Wiceminister przypominał, że w ubiegłym tygodniu samoloty z polską pomocą zostały wysłane do Gruzji i Armenii. Łączna wartość akcji pomocowej dla krajów Kaukazu Południowego to ok. 400 tys. zł.

„Był też konwoje do Mołdawii, na Ukrainę, na Białoruś. Wysyłaliśmy lekarzy z misjami medycznymi, a jedna z tych misji wciąż trwa w Tadżykistanie” – dodał Paweł Jabłoński.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl