[TYLKO U NAS] J. Kaczyński: Rodzina Radia Maryja jest jednym z filarów, na których wznosi się gmach wiary, polskości i patriotyzmu

Jestem święcie przekonany, że jesteście jednym z filarów, na których wznosi się gmach wiary, polskości i patriotyzmu – napisał w liście do uczestników XXVII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę prezes PiS Jarosław Kaczyński. List został odczytany przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

Przybyliście tu, by wyrazić wdzięczność Bogarodzicy za cudowny dar wolności, za wszystkie dobrodziejstwa ofiarowane narodowi polskiemu przez ostatnie 100 lat – napisał Jarosław Kaczyński.

Przybyliście na Jasną Górę prosić o to, co dla naszej Ojczyzny najważniejsze – by jak najwięcej polskich serc kochało Pana Boga i Polskę, aby ta miłość rosła i tężała z pokolenia na pokolenie oraz dała to, co u progu III tysiąclecia suplikował w Częstochowie św. Jan Paweł II. Wyniesiony na ołtarze papież Polak mówił wówczas: „Proszę Cię Pani Jasnogórska i Królowo Polski, abyś cały mój naród ogarnęła swoim macierzyńskim sercem. Dodawaj mu odwagi i siły ducha, aby mógł sprostać wielkiej odpowiedzialności, jaka przed nami stoi” – wskazał w liście prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Wyraził przekonanie, że śmiałość i moc ducha jest w Rodzinie Radia Maryja.

Jestem święcie przekonany, że jesteście jednym z filarów, na których wznosi się gmach wiary, polskości i patriotyzmu, i że ta wasza twierdza – jak Jasna Góra zwycięstwa, której w przeszłości nie zdołali pokonać ani Szwedzi, ani Rosjanie, ani Austriacy – pozostanie niezdobyta – napisał Jarosław Kaczyński.

Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim członkom Rodziny Radia Maryja za wszystko, co uczyniliście i co robicie, by Chrystus tryumfował, a sprawa polska była zwycięska – dodał i podziękował o. dr. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR za jego służbę Ojczyźnie.

Osobne podziękowania pragnę złożyć czcigodnemu o. dr. Tadeuszowi Rydzykowi za wielkie dzieło, którego się podjął w służbie Panu Bogu i Ojczyźnie, a którego częścią jest Rodzina Radia Maryja. Bardzo bym chciał móc te słowa wypowiedzieć osobiście, ale znane Państwu przyczyny, ode mnie niezależne, mi to niestety uniemożliwiły – napisał prezes PiS.

RIRM

drukuj