fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] J. Albiniak: Nieprzyznanie Kraśnikowi funduszy z powodu „strefy wolnej od ideologii LGBT” będzie niezgodne z prawem

Nieprzyznanie Kraśnikowi funduszy z powodu przyjęcia uchwały „strefy wolnej od ideologii LGBT” będzie niezgodne z prawem. Nikogo nią nie dyskryminujemy, wszystkich traktujemy jak normalnych członków naszej społeczności. Natomiast sprzeciwiamy się nowej ideologii, wskazujemy problem, który jest i który narasta – powiedział w rozmowie z redakcją informacyjną Radia Maryja Jan Albiniak, radny Rady Miasta Kraśnik.

W 2019 roku radni Kraśnika przyjęli uchwałę ustanawiającą cały powiat „strefą wolną od ideologii LGBT”. Radny Jan Albiniak w rozmowie z Radiem Maryja zwrócił uwagę na to, że „w Polsce nie ma stref wolnych od LGBT”.

– W całej Polsce żyją osoby o odmiennych zachowaniach seksualnych, ale to nie znaczy, że ich nie akceptujemy. Wśród nas są tacy znajomi, współpracownicy, członkowie rodzin. Traktujemy ich jak normalnych członków naszej społeczności. Natomiast zdecydowanie sprzeciwiamy się temu, co niesie nowa ideologia. Mówi się, że nie ma ideologii, tylko są ludzie, którzy wpisują się w społeczność LGBT. Ona jest i robi bardzo wiele złego – zaznaczył radny Kraśnika.

Ideologia to zbiór myśli społecznych, politycznych. Pojęcie określa zbiory światopoglądów służących do interpretowania i przekształcania świata. Wspomniane środowiska twierdzą, że takiej ideologii nie ma, ale to nieprawda – kontynuował.

– Od lat w sposób otwarty, niejednokrotnie agresywny i prześmiewczy, deprecjonuje się w przestrzeni publicznej to, co od ponad tysiąca lat kształtowało polską rzeczywistość. Chce się wprowadzić nowe zasady życia, współżycia, nowe normy prawne i określone zasady moralne. Podważa się znaczenie rodziny jako najwłaściwszego środowiska do wychowania młodego pokolenia. Przedstawiciele środowisk LGBT nie kryją, że zmierzają do zmiany prawa, chcąc m.in. usankcjonować związki jednopłciowe jako małżeństwa. To są ideologiczne myśli i zachowania – wyjaśnił Jan Albiniak.

Podjęcie uchwały „strefy wolnej od LGBT” sprawiło, że Norwegia ogłosiła wycofanie finansowania. W 2020 r. francuskie Nogent-sur-Oise zawiesiło współpracę z Kraśnikiem. [czytaj więcej]  Na miasto trwa nagonka środowisk LGBT.

– Na Kraśnik trwa nagonka w wielu aspektach. Jeżeli instytucje czy osoby decydujące o przyznawaniu grantów składanych przez samorządy będą oceniały nasze projekty tylko w granicach prawa, to czymś nie do przyjęcia byłoby branie pod uwagę innych argumentów. Projekty są właściwie przygotowane. (…) Nieprzyznanie funduszy z powodu uchwały będzie niezgodne z prawem. Nie dyskryminujemy nikogo naszą uchwałą. Wskazujemy problem, który jest i który narasta – powiedział rozmówca Radia Maryja.

Burmistrz Kraśnika, Wojciech Wilk, oświadczył, że będzie domagał się odwołania uchwały.

– Niech burmistrz wskaże argumenty w postaci przepisów prawnych, a nie dywagacje i atmosferę straszenia. Nie widzę jednak zasadności wiązania uchwały z przyznaniem bądź nieprzyznaniem pieniędzy, pod warunkiem, że przyznający będzie to robił w granicach obowiązujących przepisów prawnych. Nie znam przepisów, które by wiązały jedno z drugim. Być może burmistrz chce w ten sposób usprawiedliwić swoje potencjalne przyszłe niepowodzenie czy błędy – wskazał radny miasta Kraśnik.

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj