fot. twitter.com/AKowalinski

[TYLKO U NAS] Europoseł M. Radačovský: Sposób wyboru sędziego to decyzja prawa krajowego, a nie europejskiego – premier Morawiecki ma rację w tej sprawie, więc go bronię. Polska wygra w obronie prawdy

System sądów określa krajowy parlament, czyli na przykład polski Sejm, a nie europejski parlament czy dyrektywa Unii Europejskiej. Rząd polski ma prawo regulować te sprawy według woli narodu. Premier Morawiecki ma rację w tej sprawie, więc go bronię. Trzeba stać po stronie prawdy! To dużo kosztuje w życiu, ale prawda zawsze zwycięża. Polska też wygra w obronie prawdy. Macie wspaniałych patriotów. Macie piękny patriotyczny Marsz 11 listopada w Warszawie. I macie Radio Maryja. Jeszcze Polska nie zginęła, póki żyje Radio Maryja! – akcentował Miroslav Radačovský, słowacki poseł do Parlamentu Europejskiego i były sędzia, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

https://twitter.com/AKowalinski/status/1450397042782752770

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata w sprawie sytuacji w Polsce, która została zainicjowana w związku z orzeczeniem polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził prymat Konstytucji RP nad prawem europejskim. W Brukseli na forum narodowym naszą ojczyznę stanowczo bronił słowacki europoseł Miroslav Radačovský. W swoim wystąpieniu bronił racji polskiego rządu.

– Jako były sędzia doskonale wiem, że każdy demokratycznie wybrany parlament ma prawo regulować krajowy system sądów i sposób wybierania sędziego. To robi autonomicznie każdy kraj Unii Europejskiej. System sądów określa krajowy parlament, czyli na przykład polski Sejm, a nie europejski parlament czy dyrektywa UE. Sposób wyboru sędziego to decyzja prawa krajowego, a nie prawa europejskiego. Dlatego rząd polski ma prawo regulować te sprawy według woli narodu. Premier Morawiecki ma rację w tej sprawie, więc bronię premiera Morawieckiego – podkreślił były sędzia.

Gość Radia Maryja ma także konkretne rady dla polskich i europejskich polityków.

– Trzeba stać po stronie prawdy! To dużo kosztuje w życiu, ale prawda zawsze zwycięża. Kto broni prawdy, ten ma problem, ale prawda zawsze wygrywa. Z Radiem Maryja chyba też macie takie problemy, bo bronicie prawdy. Jest przysłowie: „Oliwa sprawiedliwa – zawsze na wierzch wypływa”. Jako sędzia i polityk zawsze stawałem po stronie prawdy i po latach wygrywałem. Polska też wygra w obronie prawdy. Wielki człowiek – Jan Paweł II bronił prawdy. Papież na całym świecie mówił prawdę. W Polsce macie wspaniałych patriotów. Macie piękny patriotyczny Marsz 11 listopada w Warszawie. I macie Radio Maryja. Jeszcze Polska nie zginęła, póki żyje Radio Maryja! – zaznaczył Miroslav Radačovský.

Słowacki europoseł zakończył dziś swoje przemówienie stwierdzeniem: „Jestem Polakiem!”.

– Pochodzę z północnej części Słowacji. Mój dialekt z Prešova, gdzie się urodziłem i mieszkałem jest bardzo podobny do języka polskiego. Jako chłopiec chodziłem do Nowego Targu. Potem jeździłem do Krakowa na zakupy. W moim sekretariacie pracuje były polski ambasador, z którym każdego dnia rozmawiam po polsku. To znaczy: on mówi po polsku, ja po słowacku i rozumiemy się doskonale. Wolimy rozmawiać po słowacku i po polsku niż po francusku czy angielsku. Jesteśmy Słowianami – mówił polityk.

Cała rozmowa z „Aktualności Dnia” dostępna jest [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl