fot. PAP/Adam Warżawa (zdj. archiwalne)

M. Drzewiecki zamieszany w aferę związaną ze Sławomirem N.

„Rzeczpospolita” wskazuje, że Mirosław Drzewiecki ma być winny Sławomirowi N. od 600 do 800 tys. zł z tytułu rozliczeń za „stare biznesy”. Tak twierdzi Jacek P. dawny przyjaciel Sławomira N., a dziś tzw. mały świadek koronny, który naprowadził śledczych na trop wielu interesów byłego ministra w rządzie Donalda Tuska.

Sławomir N. to minister sportu w pierwszym rządzie Donalda Tuska, który podał się do dymisji w związku z tzw. aferą hazardową.

W śledztwie dotyczącym Sławomira N. – byłego ministra w rządzie Donalda Tuska – pojawił się nowy wątek, związany z Mirosławem Drzewieckim.

Według zeznań Jacka P., Mirosław Drzewiecki miał oddać dług w postaci gruntu i udziału w „projekcie deweloperskim”, a on sam miał dla Sławomira N. przygotować biznesowo-podatkową stronę tego przedsięwzięcia. Mirosław Drzewiecki miał zapewnić śledczych, że nigdy nie prowadził ze Sławomirem N. żadnych interesów i nie miał z nim żadnych rozliczeń finansowych. Sprawą zajęła się prokuratura.

Politolog dr. Tomasz Teluk zwrócił uwagę, że Platformę Obywatelską charakteryzuje specyficzny sposób myślenia o służbie publicznej i o państwie, co obrazuje ta i inne afery, w które zamieszani byli prominentni politycy PO.

– Widać wyraźnie, że politykom, którzy dochodzili do władzy zależało przede wszystkim na gromadzeniu majątku, na uwłaszczaniu się na majątku publicznym, na dostępie do różnych poufnych informacji, na robieniu interesów wewnątrz własnej kliki, na wzbogacaniu się kosztem obywateli. To nie jest podejście, które powinno cechować polityków, bowiem wiemy, że celem służby publicznej jest dobro wspólne, troska o naród, o ojczyznę, o wszystkich obywateli. Tego typu podejścia w Platformie nie było – podkreślał politolog.

W prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie śledztwie Sławomir N. usłyszał dotychczas kilkanaście zarzutów. Niektóre z nich dotyczyły założenia zorganizowanej grupy przestępczej oraz żądania i przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za stanowiska w spółkach Skarbu Państwa.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl